Technisch directeur Fledderus langer bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Mark-Jan Fledderus blijft de komende jaren werkzaam als technisch directeur van FC Groningen. De 38-jarige oud-speler van de club heeft zijn contract tussentijds met twee jaar verlengd, tot medio 2026. Zijn oude verbintenis liep door tot de zomer van 2024. Hij werd in februari 2019 in zijn huidige functie aangesteld bij de Eredivisionist.
Onder de technische eindverantwoordelijkheid van Fledderus eindigde FC Groningen dit seizoen op de zevende plaats. In de play-offs om Europees voetbal speelt de ploeg van trainer Danny Buijs woensdag uit tegen FC Utrecht.
Algemeen directeur Wouter Gudde verlengde eind maart zijn overeenkomst met FC Groningen tussentijds eveneens met twee jaar. "Onder leiding van Mark-Jan is het in twee jaar tijd gelukt om een selectie samen te stellen die én kan presteren én een waarde vertegenwoordigt op het veld", aldus Gudde. "Dat zijn twee belangrijke criteria bij de beoordeling van een technisch directeur. Daarover zijn we dus tevreden, want dit is absoluut geen gemakkelijke opdracht."
Fledderus is blij met de waardering. "Ik heb het ontzettend goed naar mijn zin bij FC Groningen en vind het ook een enorme eer om deze rol te mogen vervullen bij deze mooie club. Ik was er niet echt mee bezig mijn contract nu al te verlengen. Nu weet iedereen binnen de club hoe ik dagelijks met mensen samenwerk en daarom is dit voor mij echt een bevestiging van mijn ontwikkeling en doet het mij goed te voelen dat hierover tevredenheid is."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
20 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
2 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
4 uur geleden