Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus sterkste stijger in vrijwel vlakke AEX

Techinvesteerder Prosus sterkste stijger in vrijwel vlakke AEX

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak met een koerswinst van 3,5 procent. Het bedrijf profiteerde van de sterke kwartaalresultaten van het Chinese gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is. De winst liet over de periode tot en met maart een sterke groei zien en ook Tencents 'superapp' WeChat presteerde boven verwachting.

Met die app kunnen mensen in China naast het sturen van berichten ook bankieren en winkelen. Chinezen maakten met name meer gebruik van de videomogelijkheden van WeChat. Zij brachten 80 procent meer tijd door ten opzichte van de eerste drie maanden van vorig jaar. Die ontwikkeling leidde ook tot meer inkomsten uit advertenties. Tencent is met WeChat een belangrijke concurrent van het eveneens Chinese ByteDance, het bedrijf achter de video-app TikTok.

De stemming op Beursplein 5 was dinsdag verder wisselend. De AEX-index eindigde 0,1 procent lager op 910,63 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 947,69 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,2 procent, Frankfurt leverde 0,1 procent in.

Een andere stijger in de Amsterdamse hoofdindex was ABN AMRO (plus 1,6 procent). De bank komt woensdag met resultaten over het eerste kwartaal van dit jaar. Verder stonden verfconcern AkzoNobel, ING en uitzendconcern Randstad in de kopgroep met plussen tot 2,2 procent. Onderaan in de AEX stonden verzekeraar ASR (min 2,2 procent) en chemicaliëndistributeur IMCD (min 2,3 procent).

Just Eat Takeaway klom 6.8 procent in de MidKap, de index voor middelgrote bedrijven. De maaltijdbezorger profiteerde van het nieuws Dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero koopt. Dat leidde tot overnamespeculatie in de sector. De koers van kunstmestproducent OCI trok gedurende de dag aan na de presentatie van de kwartaalresultaten. Het aandeel sloot ruim 4 procent hoger, ondanks dat de kunstmestproducent de aangepaste bedrijfswinst zag dalen ten opzichte van vorig jaar.

Bij de kleinere bedrijven steeg Ebusco 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen kondigde aan Michiel Peters per 1 augustus te benoemen tot medebestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

2 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

4 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

5 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

5 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

6 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

8 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

9 uur geleden