Techinvesteerder Prosus sterkste stijger in vrijwel vlakke AEX
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak met een koerswinst van 3,5 procent. Het bedrijf profiteerde van de sterke kwartaalresultaten van het Chinese gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is. De winst liet over de periode tot en met maart een sterke groei zien en ook Tencents 'superapp' WeChat presteerde boven verwachting.
Met die app kunnen mensen in China naast het sturen van berichten ook bankieren en winkelen. Chinezen maakten met name meer gebruik van de videomogelijkheden van WeChat. Zij brachten 80 procent meer tijd door ten opzichte van de eerste drie maanden van vorig jaar. Die ontwikkeling leidde ook tot meer inkomsten uit advertenties. Tencent is met WeChat een belangrijke concurrent van het eveneens Chinese ByteDance, het bedrijf achter de video-app TikTok.
De stemming op Beursplein 5 was dinsdag verder wisselend. De AEX-index eindigde 0,1 procent lager op 910,63 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 947,69 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,2 procent, Frankfurt leverde 0,1 procent in.
Een andere stijger in de Amsterdamse hoofdindex was ABN AMRO (plus 1,6 procent). De bank komt woensdag met resultaten over het eerste kwartaal van dit jaar. Verder stonden verfconcern AkzoNobel, ING en uitzendconcern Randstad in de kopgroep met plussen tot 2,2 procent. Onderaan in de AEX stonden verzekeraar ASR (min 2,2 procent) en chemicaliëndistributeur IMCD (min 2,3 procent).
Just Eat Takeaway klom 6.8 procent in de MidKap, de index voor middelgrote bedrijven. De maaltijdbezorger profiteerde van het nieuws Dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero koopt. Dat leidde tot overnamespeculatie in de sector. De koers van kunstmestproducent OCI trok gedurende de dag aan na de presentatie van de kwartaalresultaten. Het aandeel sloot ruim 4 procent hoger, ondanks dat de kunstmestproducent de aangepaste bedrijfswinst zag dalen ten opzichte van vorig jaar.
Bij de kleinere bedrijven steeg Ebusco 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen kondigde aan Michiel Peters per 1 augustus te benoemen tot medebestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
37 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
45 minuten geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend na de forse verliezen een dag eerder door zorgen over de spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Bij de bedrijven op Wall Street stond Netflix bij de dalers na de kwartaalcijfers die de streamingdienst presenteerde.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
3 uur geleden