Techinvesteerder Prosus sterkste stijger in vrijwel vlakke AEX
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was dinsdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak met een koerswinst van 3,5 procent. Het bedrijf profiteerde van de sterke kwartaalresultaten van het Chinese gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is. De winst liet over de periode tot en met maart een sterke groei zien en ook Tencents 'superapp' WeChat presteerde boven verwachting.
Met die app kunnen mensen in China naast het sturen van berichten ook bankieren en winkelen. Chinezen maakten met name meer gebruik van de videomogelijkheden van WeChat. Zij brachten 80 procent meer tijd door ten opzichte van de eerste drie maanden van vorig jaar. Die ontwikkeling leidde ook tot meer inkomsten uit advertenties. Tencent is met WeChat een belangrijke concurrent van het eveneens Chinese ByteDance, het bedrijf achter de video-app TikTok.
De stemming op Beursplein 5 was dinsdag verder wisselend. De AEX-index eindigde 0,1 procent lager op 910,63 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 947,69 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,2 procent, Frankfurt leverde 0,1 procent in.
Een andere stijger in de Amsterdamse hoofdindex was ABN AMRO (plus 1,6 procent). De bank komt woensdag met resultaten over het eerste kwartaal van dit jaar. Verder stonden verfconcern AkzoNobel, ING en uitzendconcern Randstad in de kopgroep met plussen tot 2,2 procent. Onderaan in de AEX stonden verzekeraar ASR (min 2,2 procent) en chemicaliƫndistributeur IMCD (min 2,3 procent).
Just Eat Takeaway klom 6.8 procent in de MidKap, de index voor middelgrote bedrijven. De maaltijdbezorger profiteerde van het nieuws Dat het Amerikaanse Uber de Taiwanese activiteiten van maaltijdbezorger Delivery Hero koopt. Dat leidde tot overnamespeculatie in de sector. De koers van kunstmestproducent OCI trok gedurende de dag aan na de presentatie van de kwartaalresultaten. Het aandeel sloot ruim 4 procent hoger, ondanks dat de kunstmestproducent de aangepaste bedrijfswinst zag dalen ten opzichte van vorig jaar.
Bij de kleinere bedrijven steeg Ebusco 1,7 procent. De fabrikant van elektrische bussen kondigde aan Michiel Peters per 1 augustus te benoemen tot medebestuursvoorzitter. Peters, die eerder topman was van Vanderlande en Moba Group, deelt die functie met oprichter Peter Bijvelds.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiƫle positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
8 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
8 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
10 uur geleden