Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techinvesteerder Prosus flink hoger in AEX, Besi in het rood

Techinvesteerder Prosus flink hoger in AEX, Besi in het rood

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was vrijdag een opvallende stijger op Beursplein 5 dankzij de sterke koerswinsten voor de Chinese technologiebedrijven waarin Prosus grote belangen heeft. Chipbedrijf Besi ging juist onderuit op de beurs in Amsterdam na bekendmaking van kwartaalcijfers. Onder meer telecomconcern KPN, verlichtingsproducent Signify en bouwer Heijmans openden eveneens de boeken.

De Europese beurzen gingen omhoog, geholpen door de flinke winsten op Wall Street. De Amsterdamse AEX-index noteerde in de ochtendhandel een plus van 1,4 procent op 715,89 punten. De MidKap steeg 1,1 procent tot 1048,52 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs kregen er tot 1 procent bij.

Prosus was koploper in de AEX met een plus van 8,3 procent. De Chinese overheid zou minder streng willen gaan optreden tegen de techsector in China met bedrijven als Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft. Tencent ging daarop sterk omhoog in Hongkong.

Onderaan

Besi bungelde onderaan bij de hoofdfondsen met een min van 4,5 procent. Het bedrijf zag de nieuwe orders dalen. Met name Chinese bedrijven die diensten leveren aan smartphonemakers en elektronicabedrijven nemen al sinds halverwege vorig jaar minder af.

De resultaten van Signify vielen beter bij beleggers in Amsterdam, want het aandeel won 2,2 procent. Ook de cijfers van chemicaliëndistributeur IMCD (plus 3,5 procent) vielen goed. Het kwartaalbericht van KPN werd vrij neutraal ontvangen. De koers won 0,4 procent.

Uitblinker

In de MidKap was speciaalchemieconcern Corbion de uitblinker na cijfers met een koerswinst van meer dan 10 procent. Detacheerder Brunel meldde eveneens resultaten en ging daarop 5,3 procent vooruit. Heijmans verloor 2,2 procent.

Elders in Europa was er aandacht voor cijfers van bijvoorbeeld het Deense farmaciebedrijf Novo Nordisk, dat 5,7 procent won in Kopenhagen. In Londen daalde de Britse farmaceut AstraZeneca 0,6 procent na een kwartaalbericht. Het Franse bouwmaterialenconcern Saint-Gobain werd 3,5 procent hoger gezet in Parijs, dankzij goede prestaties in de afgelopen periode.

De euro was 1,0560 dollar waard, tegen 1,0551 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte iets meer op 105,46 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 108,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

3 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

3 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

4 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

5 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

20 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

22 uur geleden