Techfondsen zorgen voor kleine minnen op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs heeft het verlies donderdag op Hemelvaartsdag beperkt gehouden na stevige dalingen eerder in de week. Ook aan het begin van de handelsdag stonden de Europese beurzen nog fors lager, maar onder aanvoering van techfondsen als Adyen en ASML ging de AEX naar het groen voordat in de laatste minuten toch weer wat terrein werd prijsgegeven.
Techfondsen hadden het de afgelopen dagen zwaar te verduren. Beleggers vrezen voor een hogere rente door de oplopende Amerikaanse inflatie. De Federal Reserve zou daardoor eerder dan verwacht de rente kunnen ophogen. Juist techfondsen krijgen daardoor klappen omdat beleggers kiezen voor bijvoorbeeld aandelen van financiële instellingen bij een hogere rente en ze verkopen dan juist de aandelen van techbedrijven die de laatste tijd sterk in prijs zijn gestegen.
De AEX eindigde uiteindelijk met een klein minnetje van 0,1 procent op 694,22 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1035,70 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot 0,4 procent. Die in Londen verloor 0,6 procent
Adyen
Betalingsverwerker Adyen was met een plus van 2,1 procent de grootste stijger in de AEX. Ook chipmachinemaker ASML (plus 1,8 procent) en zorgtechnologiebedrijf Philips (plus 1,2 procent) deden het goed. Aegon sloot de rij met een verlies van meer dan 4 procent. De verzekeraar steeg woensdag nog na beter dan verwachte kwartaalcijfers, maar die winst werd weer tenietgedaan.
Qua bedrijfsnieuws was het relatief rustig vanwege Hemelvaartsdag. Pharming kwam wel met kwartaalcijfers. Het biotechnologiebedrijf zag de verkopen van zijn belangrijkste medicijn Ruconest flink dalen. Door de tijdelijke sluiting van veel artsenpraktijken vanwege de coronapandemie namen patiëntbezoeken af en werd het middel minder vaak voorgeschreven. Het aandeel kelderde haast 10 procent en was met afstand de hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven. Branchegenoot Galapagos stond juist aan kop met een plus van 3,3 procent.
Burberry
In Londen leverde Burberry 4,2 procent in. Het Britse modehuis, bekend van het ruitjespatroon, zag de omzet in het afgelopen boekjaar dalen doordat veel winkels gesloten moesten blijven vanwege de coronapandemie. In de afgelopen maanden herstelden de verkopen weer dankzij een sterke vraag uit China en Zuid-Korea, maar de resultaten blijven achter bij concurrerende merken als LVMH en Hermès.
De euro was 1,2068 dollar waard, tegenover 1,2071 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,8 procent goedkoper op 64,21 dollar. Brentolie daalde 2,5 procent in prijs tot 67,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.
2 uur geleden