Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techfondsen zorgen voor kleine minnen op Amsterdamse beurs

Techfondsen zorgen voor kleine minnen op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs heeft het verlies donderdag op Hemelvaartsdag beperkt gehouden na stevige dalingen eerder in de week. Ook aan het begin van de handelsdag stonden de Europese beurzen nog fors lager, maar onder aanvoering van techfondsen als Adyen en ASML ging de AEX naar het groen voordat in de laatste minuten toch weer wat terrein werd prijsgegeven.

Techfondsen hadden het de afgelopen dagen zwaar te verduren. Beleggers vrezen voor een hogere rente door de oplopende Amerikaanse inflatie. De Federal Reserve zou daardoor eerder dan verwacht de rente kunnen ophogen. Juist techfondsen krijgen daardoor klappen omdat beleggers kiezen voor bijvoorbeeld aandelen van financiële instellingen bij een hogere rente en ze verkopen dan juist de aandelen van techbedrijven die de laatste tijd sterk in prijs zijn gestegen.

De AEX eindigde uiteindelijk met een klein minnetje van 0,1 procent op 694,22 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1035,70 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt stegen tot 0,4 procent. Die in Londen verloor 0,6 procent

Adyen

Betalingsverwerker Adyen was met een plus van 2,1 procent de grootste stijger in de AEX. Ook chipmachinemaker ASML (plus 1,8 procent) en zorgtechnologiebedrijf Philips (plus 1,2 procent) deden het goed. Aegon sloot de rij met een verlies van meer dan 4 procent. De verzekeraar steeg woensdag nog na beter dan verwachte kwartaalcijfers, maar die winst werd weer tenietgedaan.

Qua bedrijfsnieuws was het relatief rustig vanwege Hemelvaartsdag. Pharming kwam wel met kwartaalcijfers. Het biotechnologiebedrijf zag de verkopen van zijn belangrijkste medicijn Ruconest flink dalen. Door de tijdelijke sluiting van veel artsenpraktijken vanwege de coronapandemie namen patiëntbezoeken af en werd het middel minder vaak voorgeschreven. Het aandeel kelderde haast 10 procent en was met afstand de hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven. Branchegenoot Galapagos stond juist aan kop met een plus van 3,3 procent.

Burberry

In Londen leverde Burberry 4,2 procent in. Het Britse modehuis, bekend van het ruitjespatroon, zag de omzet in het afgelopen boekjaar dalen doordat veel winkels gesloten moesten blijven vanwege de coronapandemie. In de afgelopen maanden herstelden de verkopen weer dankzij een sterke vraag uit China en Zuid-Korea, maar de resultaten blijven achter bij concurrerende merken als LVMH en Hermès.

De euro was 1,2068 dollar waard, tegenover 1,2071 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,8 procent goedkoper op 64,21 dollar. Brentolie daalde 2,5 procent in prijs tot 67,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

4 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

6 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

7 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

7 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

8 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

9 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

10 uur geleden