Techfondsen weer onder druk op Wall Street door stijgende rente
NEW YORK (ANP) - Techaandelen gaan op Wall Street weer een moeilijke dag tegemoet. De aandelen staan over een breed front lager als gevolg van aantrekkende rentes op Amerikaanse staatsobligaties. Met name technologiefondsen en andere groeiende ondernemingen zijn daar gevoelig voor omdat beleggers naar hun toekomstige winstgroei kijken. Die wordt verhoudingsgewijs lager als de rentes stijgen.
Verder kijken beleggers opnieuw naar de gevolgen van het schandaal rond hedgefonds Archegos. Door problemen bij dat fonds verkochten een aantal grote banken zoals Goldman Sachs, Morgan Stanley en Citigroup (met plussen tot zo'n 3 procent) sinds vrijdag grote hoeveelheden aandelen. Onder meer kabel- en entertainmentconcern ViacomCBS verloor in enkele dagen tientallen procenten, maar veert dinsdag wat op met een plus van bijna 3 procent.
Tenslotte wordt er ook naar de politiek in Washington gekeken. President Biden wil mogelijk woensdag aankondigen dat de Verenigde Staten tussen de 3 biljoen en 4 biljoen dollar gaan investeren in onder meer infrastructuur en de opwekking van groene energie. Dat wordt deels gecompenseerd door een belastingverhoging die 3 biljoen dollar moet opleveren.
PayPal
Verder staat ook PayPal (min 0,1 procent) in de belangstelling. De betalingsverwerker maakte bekend in de Verenigde Staten ook bitcoins en een aantal andere cryptovaluta te gaan accepteren. De koers van de bitcoin steeg dinsdag 1,7 procent en één bitcoin is nu ruim 59.000 dollar waard.
Audiostreamingdienst Spotify maakte de overname bekend van het bedrijf Betty Labs, de maker van audiochatapp Locker Room. Daarmee wil Spotify, dat zowel muziek als podcasts aanbiedt, de strijd aangaan met diensten als gameschatapp Discord en Clubhouse. Die laatste app werd de afgelopen maanden heel populair en biedt gebruikers de mogelijkheid om gesprekken te voeren met grote groepen mensen. Het aandeel Spotifty noteerde licht lager.
Olieprijzen
De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten handelen 0,3 procent in de min op 33.084 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,4 procent tot 3955 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,7 procent in. Die graadmeter stond op 12.976 punten.
De euro was 1,1719 dollar waard tegen 1,1779 dollar op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1,9 procent tot 60,40 dollar. Een vat Brentolie verruilde voor 63,96 dollar van eigenaar, een daling van 1,6 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
13 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
4 uur geleden