Techfondsen omhoog op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De technologiefondsen waren dinsdag in trek op de beurs in Amsterdam. De koersuitslagen op de Europese aandelenbeurzen bleven over de gehele linie juist zeer beperkt, met een kleine plus voor de AEX-index op Beursplein 5.
Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 4,3 procent. Branchegenoten ASML en Besi gingen tot 1,7 procent omhoog. Betalingsdienstverlener Adyen had ook een goede dag met een plus van 3,3 procent, net als maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die er 1,7 procent aan waarde bij kreeg.
De AEX sloot met een winstje van 0,3 procent op 705,01 punten. De MidKap steeg 0,6 procent tot 1055,79 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen eindigden vrijwel onveranderd.
Vodafone
In Londen raakte Vodafone ruim 8 procent kwijt. Het Britse telecomconcern kampt met de gevolgen van de coronacrisis. Door de pandemie wordt minder gereisd en verdiende het bedrijf fors minder aan zijn roamingdiensten, waarbij een telefoon verbinding maakt met een buitenlands netwerk. Het Franse telecombedrijf Iliad kelderde meer dan 9 procent in Parijs. Beleggers maken zich ook zorgen over de grote investeringen die de telecombedrijven moeten doen voor de uitrol van het snellere 5G-netwerk. Sectorgenoot KPN daalde 0,4 procent op het Damrak.
In de MidKap profiteerde laadpalenfabrikant Alfen van een koopadvies van zakenbank Berenberg en ging aan kop met een plus van 9,5 procent. Fitnessketen Basic-Fit klom 1,9 procent na het nieuws dat de sportscholen in Nederland vanaf woensdag weer open kunnen.
Vivendi
Vivendi won bijna 2 procent in Parijs. Het Franse mediaconcern overweegt een extra 10 procent van de aandelen van zijn muzieklabel Universal Music Group (UMG) te verkopen. Het bedrijf liet eerder al weten UMG, het label achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish, naar de Amsterdamse beurs te willen brengen.
De euro steeg tot 1,2205 dollar, van 1,2150 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,5 procent tot 65,96 dollar. Brentolie verloor 0,3 procent tot 69,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden