Techfondsen omhoog op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De technologiefondsen waren dinsdag in trek op de beurs in Amsterdam. De koersuitslagen op de Europese aandelenbeurzen bleven over de gehele linie juist zeer beperkt, met een kleine plus voor de AEX-index op Beursplein 5.
Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 4,3 procent. Branchegenoten ASML en Besi gingen tot 1,7 procent omhoog. Betalingsdienstverlener Adyen had ook een goede dag met een plus van 3,3 procent, net als maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, die er 1,7 procent aan waarde bij kreeg.
De AEX sloot met een winstje van 0,3 procent op 705,01 punten. De MidKap steeg 0,6 procent tot 1055,79 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Frankfurt en Londen eindigden vrijwel onveranderd.
Vodafone
In Londen raakte Vodafone ruim 8 procent kwijt. Het Britse telecomconcern kampt met de gevolgen van de coronacrisis. Door de pandemie wordt minder gereisd en verdiende het bedrijf fors minder aan zijn roamingdiensten, waarbij een telefoon verbinding maakt met een buitenlands netwerk. Het Franse telecombedrijf Iliad kelderde meer dan 9 procent in Parijs. Beleggers maken zich ook zorgen over de grote investeringen die de telecombedrijven moeten doen voor de uitrol van het snellere 5G-netwerk. Sectorgenoot KPN daalde 0,4 procent op het Damrak.
In de MidKap profiteerde laadpalenfabrikant Alfen van een koopadvies van zakenbank Berenberg en ging aan kop met een plus van 9,5 procent. Fitnessketen Basic-Fit klom 1,9 procent na het nieuws dat de sportscholen in Nederland vanaf woensdag weer open kunnen.
Vivendi
Vivendi won bijna 2 procent in Parijs. Het Franse mediaconcern overweegt een extra 10 procent van de aandelen van zijn muzieklabel Universal Music Group (UMG) te verkopen. Het bedrijf liet eerder al weten UMG, het label achter popsterren als Lady Gaga, Taylor Swift en Billie Eilish, naar de Amsterdamse beurs te willen brengen.
De euro steeg tot 1,2205 dollar, van 1,2150 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,5 procent tot 65,96 dollar. Brentolie verloor 0,3 procent tot 69,28 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
17 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
18 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
18 uur geleden