Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven winnen op Wall Street, reissector in de min

Techbedrijven winnen op Wall Street, reissector in de min

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Technologiebedrijven zoals Tesla, Intel en Apple waren maandag de winnaars op Wall Street. Dat komt omdat de rentes op Amerikaanse staatsobligaties weer wat zijn teruggelopen. Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen en andere bedrijven in de reissector kregen net als hun Europese branchegenoten klappen doordat het aantal coronabesmettingen in veel landen weer sneller oploopt.

Tesla werd in New York 2,3 procent hoger gezet. Ook Intel (2,9 procent), Apple (2,8 procent) en Microsoft (2,5 procent) behoorden tot de winnaars. Een snelle stijging van de marktrentes zorgde in de afgelopen weken nog voor twijfel over de hoge waarderingen van met name technologieaandelen op Wall Street. Die rentes liepen maandag wat terug. Techgraadmeter Nasdaq liet een plus zien van 1,2 procent tot 13.377,54 punten.

's Werelds grootste cruiserederij, Carnival, sloot ruim 5 procent in de min. Maandag werd bekend dat een Italiaans dochterbedrijf de uitvaart van een schip met zeker een maand uitstelt vanwege oplopende coronabesmettingen in Italië en andere Europese landen.

Ook Amerikaanse airlines in het rood

In navolging van hun Europese branchegenoten doken ook Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen in het rood. American Airlines (min 4,6 procent), JetBlue (min 8,6 procent) en United Airlines (min 4 procent) leverden allemaal flink in.

Aandelen van spoorweginvesteerder Kansas City Southern zaten ruim 11 procent in de lift. Branchegenoot Canadian Pacific Railway heeft aangekondigd de onderneming over te nemen. Daarmee zijn miljarden dollars gemoeid.

De toonaangevende Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 32.731,20 punten en de brede S&P 500 stond aan het eind van de handelsdag 0,7 procent hoger op 3940,59 punten.

De euro stond op 1,1938 dollar, tegen 1,1937 dollar bij de sluiting van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 61,55 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 64,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

1 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

2 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

2 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

4 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

5 uur geleden
Volkswagen legt productie in Duitse fabriek stil vanwege storm

EMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.

5 uur geleden
AEX verder verwijderd van 1000 punten na koersverlies chipsector

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.

5 uur geleden