Techbedrijven winnen op Wall Street, reissector in de min
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Technologiebedrijven zoals Tesla, Intel en Apple waren maandag de winnaars op Wall Street. Dat komt omdat de rentes op Amerikaanse staatsobligaties weer wat zijn teruggelopen. Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen en andere bedrijven in de reissector kregen net als hun Europese branchegenoten klappen doordat het aantal coronabesmettingen in veel landen weer sneller oploopt.
Tesla werd in New York 2,3 procent hoger gezet. Ook Intel (2,9 procent), Apple (2,8 procent) en Microsoft (2,5 procent) behoorden tot de winnaars. Een snelle stijging van de marktrentes zorgde in de afgelopen weken nog voor twijfel over de hoge waarderingen van met name technologieaandelen op Wall Street. Die rentes liepen maandag wat terug. Techgraadmeter Nasdaq liet een plus zien van 1,2 procent tot 13.377,54 punten.
's Werelds grootste cruiserederij, Carnival, sloot ruim 5 procent in de min. Maandag werd bekend dat een Italiaans dochterbedrijf de uitvaart van een schip met zeker een maand uitstelt vanwege oplopende coronabesmettingen in Italië en andere Europese landen.
Ook Amerikaanse airlines in het rood
In navolging van hun Europese branchegenoten doken ook Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen in het rood. American Airlines (min 4,6 procent), JetBlue (min 8,6 procent) en United Airlines (min 4 procent) leverden allemaal flink in.
Aandelen van spoorweginvesteerder Kansas City Southern zaten ruim 11 procent in de lift. Branchegenoot Canadian Pacific Railway heeft aangekondigd de onderneming over te nemen. Daarmee zijn miljarden dollars gemoeid.
De toonaangevende Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 32.731,20 punten en de brede S&P 500 stond aan het eind van de handelsdag 0,7 procent hoger op 3940,59 punten.
De euro stond op 1,1938 dollar, tegen 1,1937 dollar bij de sluiting van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 61,55 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 64,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.
53 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
4 uur geleden