Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven winnen op Wall Street, reissector in de min

Techbedrijven winnen op Wall Street, reissector in de min

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Technologiebedrijven zoals Tesla, Intel en Apple waren maandag de winnaars op Wall Street. Dat komt omdat de rentes op Amerikaanse staatsobligaties weer wat zijn teruggelopen. Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen en andere bedrijven in de reissector kregen net als hun Europese branchegenoten klappen doordat het aantal coronabesmettingen in veel landen weer sneller oploopt.

Tesla werd in New York 2,3 procent hoger gezet. Ook Intel (2,9 procent), Apple (2,8 procent) en Microsoft (2,5 procent) behoorden tot de winnaars. Een snelle stijging van de marktrentes zorgde in de afgelopen weken nog voor twijfel over de hoge waarderingen van met name technologieaandelen op Wall Street. Die rentes liepen maandag wat terug. Techgraadmeter Nasdaq liet een plus zien van 1,2 procent tot 13.377,54 punten.

's Werelds grootste cruiserederij, Carnival, sloot ruim 5 procent in de min. Maandag werd bekend dat een Italiaans dochterbedrijf de uitvaart van een schip met zeker een maand uitstelt vanwege oplopende coronabesmettingen in Italië en andere Europese landen.

Ook Amerikaanse airlines in het rood

In navolging van hun Europese branchegenoten doken ook Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen in het rood. American Airlines (min 4,6 procent), JetBlue (min 8,6 procent) en United Airlines (min 4 procent) leverden allemaal flink in.

Aandelen van spoorweginvesteerder Kansas City Southern zaten ruim 11 procent in de lift. Branchegenoot Canadian Pacific Railway heeft aangekondigd de onderneming over te nemen. Daarmee zijn miljarden dollars gemoeid.

De toonaangevende Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 32.731,20 punten en de brede S&P 500 stond aan het eind van de handelsdag 0,7 procent hoger op 3940,59 punten.

De euro stond op 1,1938 dollar, tegen 1,1937 dollar bij de sluiting van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 61,55 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 64,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

4 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

6 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

7 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

8 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

9 uur geleden
Havenmedewerkers dreigen met staking vanwege kabinetsplannen

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

10 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

11 uur geleden