Techbedrijven winnen op Wall Street, reissector in de min
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Technologiebedrijven zoals Tesla, Intel en Apple waren maandag de winnaars op Wall Street. Dat komt omdat de rentes op Amerikaanse staatsobligaties weer wat zijn teruggelopen. Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen en andere bedrijven in de reissector kregen net als hun Europese branchegenoten klappen doordat het aantal coronabesmettingen in veel landen weer sneller oploopt.
Tesla werd in New York 2,3 procent hoger gezet. Ook Intel (2,9 procent), Apple (2,8 procent) en Microsoft (2,5 procent) behoorden tot de winnaars. Een snelle stijging van de marktrentes zorgde in de afgelopen weken nog voor twijfel over de hoge waarderingen van met name technologieaandelen op Wall Street. Die rentes liepen maandag wat terug. Techgraadmeter Nasdaq liet een plus zien van 1,2 procent tot 13.377,54 punten.
's Werelds grootste cruiserederij, Carnival, sloot ruim 5 procent in de min. Maandag werd bekend dat een Italiaans dochterbedrijf de uitvaart van een schip met zeker een maand uitstelt vanwege oplopende coronabesmettingen in Italië en andere Europese landen.
Ook Amerikaanse airlines in het rood
In navolging van hun Europese branchegenoten doken ook Amerikaanse vliegtuigmaatschappijen in het rood. American Airlines (min 4,6 procent), JetBlue (min 8,6 procent) en United Airlines (min 4 procent) leverden allemaal flink in.
Aandelen van spoorweginvesteerder Kansas City Southern zaten ruim 11 procent in de lift. Branchegenoot Canadian Pacific Railway heeft aangekondigd de onderneming over te nemen. Daarmee zijn miljarden dollars gemoeid.
De toonaangevende Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 32.731,20 punten en de brede S&P 500 stond aan het eind van de handelsdag 0,7 procent hoger op 3940,59 punten.
De euro stond op 1,1938 dollar, tegen 1,1937 dollar bij de sluiting van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 61,55 dollar. Brentolie daalde 0,4 procent in prijs tot 64,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
6 uur geleden