Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven helpen Nikkei aan kleine winst

Techbedrijven helpen Nikkei aan kleine winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio boekte maandag een kleine winst. Beleggers verwerkten nog het Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag, waaruit bleek dat de arbeidsmarkt van de grootste economie ter wereld afgelopen maand minder banen creëerde dan verwacht. De zorgen over oververhitting van de economie en een snellere renteverhoging namen daardoor wel af. Vooral de technologiebedrijven profiteerden van de afgenomen rentevrees. Een tegenvallende groei van de Chinese export hield de winsten echter beperkt.

De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 0,2 procent in de plus op 29.004,27 punten. Techbedrijven als Ibiden en TDK behoorden tot de sterkste stijgers met winsten tot ruim 3 procent. Ook de zeetransportbedrijven deden goede zaken door de hoop op een sterk herstel van de wereldeconomie. Nippon Yusen klom dik 2 procent tot het hoogste niveau in twaalf jaar. De Japanse staalbedrijven werden echter van de hand gedaan na de recente sterke opmars in de sector. Nippon Steel zakte 6 procent en JFE Holdings verloor 7 procent.

De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds vrijwel vlak en de Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,6 procent. De Chinese export nam in mei met bijna 28 procent toe, terwijl economen hadden gerekend op een groei van zo'n 32 procent. De invoer van het land steeg met 51,1 procent door de sterke stijging van de grondstofprijzen. Dat was de sterkste toename in tien jaar. De beurs in India schommelde rond een nieuw recordniveau door de hoop op meer versoepelingen in het land nu het aantal coronabesmettingen afneemt.

Meer uit Financieel

Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

1 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

3 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

3 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

4 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

4 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

5 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

5 uur geleden