Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven gewild op aandelenbeurzen in New York

Techbedrijven gewild op aandelenbeurzen in New York

NEW YORK (ANP) - Aandelen van technologiebedrijven zijn overwegend hoger geëindigd op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten nieuwe gegeven over de producentenprijzen in de Verenigde Staten die voor optimisme over afzwakkende inflatie zorgden. Chipbedrijf Broadcom was een opvallende stijger, met een winst van ruim 12 procent.

De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq eindigde 0,3 procent hoger op 17.667,56 en scherpte zijn record aan. Ook de brede S&P 500 bereikte een nieuwe piek en eindigde 0,2 procent hoger op 5433,74 punten. De Dow-Jonesindex zakte 0,2 procent tot 38.647,10 punten.

Halfgeleiderbedrijf Broadcom presenteerde kwartaalcijfers die beter waren dan verwacht, dankzij de sterke vraag naar zijn producten die kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen. De belangrijke leverancier van Apple maakte beleggers ook enthousiast met zijn prognoses voor de rest van het jaar.

Aandelensplitsing

In het kielzog van Broadcom won ook Super Micro Computers (plus 12,4 procent) fors aan waarde dankzij het optimisme over AI-toepassingen. Het bedrijf ontwikkelt en verkoopt serversystemen die steeds meer zijn toegespitst op AI.

Virgin Galactic ging 14 procent onderuit. Het ruimtevaartbedrijf van de Britse zakenman Richard Branson kondigde een zogeheten omgekeerde aandelensplitsing aan. Daarbij worden twintig aandelen omgezet in een nieuw aandeel. Bedrijven doen dit vaak als de koers van een aandeel te laag is om normaal in te kunnen handelen.

Tesla

Tesla sloot bijna 3 procent hoger. Topman Elon Musk beweerde voorafgaand aan de algemene aandeelhoudersvergadering dat een meerderheid heeft ingestemd met een megabeloning voor hem. Een rechtbank oordeelde eerder dat het beloningspakket ter waarde van 56 miljard dollar ongeldig was, na klachten van een kleine belegger in de fabrikant van elektrische auto's.

Beleggers verwerkten ook nog macro-economische cijfers. De prijzen die Amerikaanse fabrikanten vragen voor hun producten daalden in mei met 0,2 procent ten opzichte van april, terwijl economen in doorsnee op een stijginghadden gerekend.

De euro was 1,0741 dollar waard, tegenover 1,0758 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper en kostte 77,91 dollar. Brentolie zakte 0,6 procent in prijs tot 81,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

6 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

8 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

9 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

10 uur geleden
Hele kottervloot aan de kant door dure diesel, vreest Vissersbond

URK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.

10 uur geleden
Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

1 dag geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

1 dag geleden