Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techbedrijven gewild op aandelenbeurzen in New York

Techbedrijven gewild op aandelenbeurzen in New York

NEW YORK (ANP) - Aandelen van technologiebedrijven zijn overwegend hoger geëindigd op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten nieuwe gegeven over de producentenprijzen in de Verenigde Staten die voor optimisme over afzwakkende inflatie zorgden. Chipbedrijf Broadcom was een opvallende stijger, met een winst van ruim 12 procent.

De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq eindigde 0,3 procent hoger op 17.667,56 en scherpte zijn record aan. Ook de brede S&P 500 bereikte een nieuwe piek en eindigde 0,2 procent hoger op 5433,74 punten. De Dow-Jonesindex zakte 0,2 procent tot 38.647,10 punten.

Halfgeleiderbedrijf Broadcom presenteerde kwartaalcijfers die beter waren dan verwacht, dankzij de sterke vraag naar zijn producten die kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen. De belangrijke leverancier van Apple maakte beleggers ook enthousiast met zijn prognoses voor de rest van het jaar.

Aandelensplitsing

In het kielzog van Broadcom won ook Super Micro Computers (plus 12,4 procent) fors aan waarde dankzij het optimisme over AI-toepassingen. Het bedrijf ontwikkelt en verkoopt serversystemen die steeds meer zijn toegespitst op AI.

Virgin Galactic ging 14 procent onderuit. Het ruimtevaartbedrijf van de Britse zakenman Richard Branson kondigde een zogeheten omgekeerde aandelensplitsing aan. Daarbij worden twintig aandelen omgezet in een nieuw aandeel. Bedrijven doen dit vaak als de koers van een aandeel te laag is om normaal in te kunnen handelen.

Tesla

Tesla sloot bijna 3 procent hoger. Topman Elon Musk beweerde voorafgaand aan de algemene aandeelhoudersvergadering dat een meerderheid heeft ingestemd met een megabeloning voor hem. Een rechtbank oordeelde eerder dat het beloningspakket ter waarde van 56 miljard dollar ongeldig was, na klachten van een kleine belegger in de fabrikant van elektrische auto's.

Beleggers verwerkten ook nog macro-economische cijfers. De prijzen die Amerikaanse fabrikanten vragen voor hun producten daalden in mei met 0,2 procent ten opzichte van april, terwijl economen in doorsnee op een stijginghadden gerekend.

De euro was 1,0741 dollar waard, tegenover 1,0758 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper en kostte 77,91 dollar. Brentolie zakte 0,6 procent in prijs tot 81,09 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

5 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

6 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

7 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

7 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

9 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

10 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

10 uur geleden