Techbedrijven gewild op aandelenbeurzen in New York
NEW YORK (ANP) - Aandelen van technologiebedrijven zijn overwegend hoger geëindigd op de beurzen in New York. Beleggers verwerkten nieuwe gegeven over de producentenprijzen in de Verenigde Staten die voor optimisme over afzwakkende inflatie zorgden. Chipbedrijf Broadcom was een opvallende stijger, met een winst van ruim 12 procent.
De door techbedrijven gedomineerde Nasdaq eindigde 0,3 procent hoger op 17.667,56 en scherpte zijn record aan. Ook de brede S&P 500 bereikte een nieuwe piek en eindigde 0,2 procent hoger op 5433,74 punten. De Dow-Jonesindex zakte 0,2 procent tot 38.647,10 punten.
Halfgeleiderbedrijf Broadcom presenteerde kwartaalcijfers die beter waren dan verwacht, dankzij de sterke vraag naar zijn producten die kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen. De belangrijke leverancier van Apple maakte beleggers ook enthousiast met zijn prognoses voor de rest van het jaar.
Aandelensplitsing
In het kielzog van Broadcom won ook Super Micro Computers (plus 12,4 procent) fors aan waarde dankzij het optimisme over AI-toepassingen. Het bedrijf ontwikkelt en verkoopt serversystemen die steeds meer zijn toegespitst op AI.
Virgin Galactic ging 14 procent onderuit. Het ruimtevaartbedrijf van de Britse zakenman Richard Branson kondigde een zogeheten omgekeerde aandelensplitsing aan. Daarbij worden twintig aandelen omgezet in een nieuw aandeel. Bedrijven doen dit vaak als de koers van een aandeel te laag is om normaal in te kunnen handelen.
Tesla
Tesla sloot bijna 3 procent hoger. Topman Elon Musk beweerde voorafgaand aan de algemene aandeelhoudersvergadering dat een meerderheid heeft ingestemd met een megabeloning voor hem. Een rechtbank oordeelde eerder dat het beloningspakket ter waarde van 56 miljard dollar ongeldig was, na klachten van een kleine belegger in de fabrikant van elektrische auto's.
Beleggers verwerkten ook nog macro-economische cijfers. De prijzen die Amerikaanse fabrikanten vragen voor hun producten daalden in mei met 0,2 procent ten opzichte van april, terwijl economen in doorsnee op een stijginghadden gerekend.
De euro was 1,0741 dollar waard, tegenover 1,0758 bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper en kostte 77,91 dollar. Brentolie zakte 0,6 procent in prijs tot 81,09 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.
9 uur geleden