Techbedrijven dalen in Hongkong na cijfers Apple en Alphabet
HONGKONG (ANP) - De Chinese techbedrijven stonden vrijdag onder druk op de beurs in Hongkong. Beleggers verwerkten de tegenvallende resultaten van iPhonemaker Apple en Google-moederbedrijf Alphabet. Ook vielen de vooruitzichten van het grote Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon tegen. Beleggers besloten daarop wat winst te nemen op hun techaandelen die sinds het begin van het jaar hard zijn gestegen.
In Mumbai noteerde de hoofdindex licht hoger ondanks de aanhoudende koersval van de aandelen van het Indiase conglomeraat Adani Enterprises. De bedrijven van miljardair Gautam Adani hebben al zo'n 120 miljard dollar aan beurswaarde zien verdampen door beschuldigingen van het Amerikaanse investeringsfonds Hindenburg Research, dat Adani beticht van gesjoemel met omzetcijfers en koersmanipulatie. Dat is meer dan de helft van de beurswaarde van voor het kritische rapport van Hindenburg, dat vorige week naar buiten werd gebracht.
Het Chinese webwinkelconcern Alibaba zakte 2,9 procent in Hongkong en maaltijdbezorger Meituan verloor 2,6 procent. Internet- en gamebedrijf Tencent hield het verlies beperkt tot 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 1,7 procent kwijt. John Lee, de leider van Hongkong, liet weten dat de grens tussen de stad en het Chinese vasteland vanaf maandag 6 februari weer volledig opengaat. Alle coronamaatregelen, zoals dagelijkse quota van het aantal reizigers en coronatesten worden daarbij afgeschaft. Ook de grenzen met gokparadijs Macau gaan volledig open.
Shanghai en rest Azië
De beurs in Shanghai zakte 1,1 procent ondanks positief nieuws over de dienstensector. Volgens marktonderzoekers Caixin en S&P Global liet de bedrijvigheid in de dienstensector in januari voor het eerst in vijf maanden weer groei zien. Het vertrouwen van bedrijven in de sector nam daarbij toe tot het hoogste niveau sinds februari 2021.
In Japan nam de activiteit in de dienstensector vorige maand ook verder toe. De Nikkei in Tokio sloot mede daardoor 0,4 procent hoger. Sony steeg 5,7 procent. Het elektronicaconcern verhoogde zijn winstverwachting dankzij sterke resultaten van de gamedivisie van het bedrijf. Ook luchtvaartmaatschappij ANA werd positiever over de jaarwinst en klom 1,7 procent. Concurrent Japan Airlines verlaagde daarentegen zijn winstverwachting en verloor 3,5 procent. De Kospi in Seoul won 0,5 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,6 procent.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden