
Techbedrijven dalen in Hongkong na cijfers Apple en Alphabet
HONGKONG (ANP) - De Chinese techbedrijven stonden vrijdag onder druk op de beurs in Hongkong. Beleggers verwerkten de tegenvallende resultaten van iPhonemaker Apple en Google-moederbedrijf Alphabet. Ook vielen de vooruitzichten van het grote Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon tegen. Beleggers besloten daarop wat winst te nemen op hun techaandelen die sinds het begin van het jaar hard zijn gestegen.
In Mumbai noteerde de hoofdindex licht hoger ondanks de aanhoudende koersval van de aandelen van het Indiase conglomeraat Adani Enterprises. De bedrijven van miljardair Gautam Adani hebben al zo'n 120 miljard dollar aan beurswaarde zien verdampen door beschuldigingen van het Amerikaanse investeringsfonds Hindenburg Research, dat Adani beticht van gesjoemel met omzetcijfers en koersmanipulatie. Dat is meer dan de helft van de beurswaarde van voor het kritische rapport van Hindenburg, dat vorige week naar buiten werd gebracht.
Het Chinese webwinkelconcern Alibaba zakte 2,9 procent in Hongkong en maaltijdbezorger Meituan verloor 2,6 procent. Internet- en gamebedrijf Tencent hield het verlies beperkt tot 0,1 procent. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds 1,7 procent kwijt. John Lee, de leider van Hongkong, liet weten dat de grens tussen de stad en het Chinese vasteland vanaf maandag 6 februari weer volledig opengaat. Alle coronamaatregelen, zoals dagelijkse quota van het aantal reizigers en coronatesten worden daarbij afgeschaft. Ook de grenzen met gokparadijs Macau gaan volledig open.
Shanghai en rest Azië
De beurs in Shanghai zakte 1,1 procent ondanks positief nieuws over de dienstensector. Volgens marktonderzoekers Caixin en S&P Global liet de bedrijvigheid in de dienstensector in januari voor het eerst in vijf maanden weer groei zien. Het vertrouwen van bedrijven in de sector nam daarbij toe tot het hoogste niveau sinds februari 2021.
In Japan nam de activiteit in de dienstensector vorige maand ook verder toe. De Nikkei in Tokio sloot mede daardoor 0,4 procent hoger. Sony steeg 5,7 procent. Het elektronicaconcern verhoogde zijn winstverwachting dankzij sterke resultaten van de gamedivisie van het bedrijf. Ook luchtvaartmaatschappij ANA werd positiever over de jaarwinst en klom 1,7 procent. Concurrent Japan Airlines verlaagde daarentegen zijn winstverwachting en verloor 3,5 procent. De Kospi in Seoul won 0,5 procent en de All Ordinaries in Sydney steeg 0,6 procent.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan de tijd nemen bij het verder bepalen van het rentebeleid, want volgens de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel is het renteniveau nu "neutraal". Dat zei Nagel zondag op radiozender Deutschlandfunk. Bij een neutraal renteniveau is er geen remmend of stimulerend effect voor de economie.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse supermarktketen Lidl laat in China vijf nieuwe containerschepen bouwen om goederen uit Azië naar Europa te kunnen vervoeren. Dat meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. Lidl gaat die schepen toevoegen aan zijn eigen rederij Tailwind Shipping Lines die sinds drie jaar goederen uit China en Bangladesh vervoert naar de ruim 1200 Lidl-winkels in Europa. Maar tot dusver maakte Tailwind daarbij vooral gebruik van gecharterde schepen, aldus Handelsblatt.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China heeft bevestigd dat er maandag nieuwe handelsgesprekken zijn met de Verenigde Staten in Londen die eerder al werden aangekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. De Chinese vicepremier He Lifeng zal dan in de Britse hoofdstad praten met de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent, handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer en handelsminister Howard Lutnick.
13 uur geledenDUBROVNIK (ANP/BLOOMBERG) - De renteverlagingen van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn bijna voorbij. Dat zei ECB-beleidsmaker Boris Vujcic zaterdag. "Ik ben het ermee eens dat we er bijna zijn", aldus de gouverneur van de Kroatische centrale bank. ECB-president Christine Lagarde hintte er ook al op dat de centrale bank bijna klaar is met een cyclus van renteverlagingen.
1 dag geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - Vietnamese bedrijven hebben twintig overeenkomsten getekend ter waarde van in totaal 3 miljard dollar (zo'n 2,6 miljard euro) om meer Amerikaanse landbouwproducten te importeren. Ze deden dat in aanloop naar de derde ronde van officiële onderhandelingen over de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump die volgende week plaatsvindt.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - China heeft verklaard dat gesprekken met de Europese Unie over het vaststellen van minimumprijzen voor in China geproduceerde elektrische voertuigen "in de laatste fase zijn beland". Er is nog wel meer werk nodig om tot een akkoord te komen.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft in een jaar tijd ruim 100.000 banen verloren door de economische malaise in het land. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van een ingeziene analyse van accountants- en adviesbureau EY. De belangrijke autosector is het zwaarst getroffen: alleen al in die sector zijn ongeveer 45.400 banen verdwenen.
1 dag geleden