Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Techaandelen trekken Wall Street omlaag

Techaandelen trekken Wall Street omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag lager gesloten onder druk van techbedrijven. Die werden lager gezet uit angst dat de Federal Reserve maatregelen neemt om coronasteun sneller af te bouwen en misschien zelfs de rente te verhogen. Beleggers zijn bang dat de hoge waarderingen van de techaandelen daardoor voorlopig niet meer terugkomen.

Zo werd Microsoft 3,3 procent lager gezet en Google-moeder Alphabet 1,3 procent. Apple verloor 0,8 procent. Zowel de iPhonemaker als Google is onderwerp van een onderzoek van de Britse mededingingsautoriteit. Die doet onderzoek naar de machtspositie van de twee Amerikaanse techbedrijven bij besturingssystemen voor mobiele telefoons en bestudeert opties om deze macht aan te pakken.

De mogelijkheid dat de rente op niet al te lange termijn gaat stijgen werd reëler door de cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen over november. Die gingen vorige maand met 9,6 procent omhoog ten opzichte van een jaar eerder. Dat was meer dan economen hadden verwacht en de sterkste prijsstijging ooit. Als bedrijven meer vragen voor hun producten kan dat de inflatie aanwakkeren.

Coronasteun

Beleggers keken toch al uit naar het rentebesluit van de Federal reserve dat woensdag volgt. De centrale bank zal naar verwachting een versnelling van de afbouw van de coronasteun voor de Amerikaanse economie gaan aankondigen. Fed-voorzitter Jerome Powell liet eerder al doorschemeren dat dit nodig is om de gestegen inflatie te beteugelen.

Niet alle aandelen hadden te lijden onder de angst voor een minder ruim monetair beleid. Banken als Citi, Goldman Sachs, JP Morgan en Bank of America stegen tot 1,3 procent. Als de rente hoger is, is het voor banken makkelijker om geld te verdienen.

Dow-Jonesindex

De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent in de min op 35.544,18 punten. De brede S&P 500 daalde 0,8 procent tot 4634,09 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 1,1 procent in tot 15.237,64 punten.

Pfizer steeg 0,6 procent. Uit de definitieve onderzoeksresultaten bleek dat de coronapil van het bedrijf de kans op ziekenhuisopname of overlijden bij risicogroepen kan verkleinen met bijna 90 procent. Ook lijkt het geneesmiddel te werken bij patiënten die de Omikron-variant hebben opgelopen.

De euro was 1,1256 dollar waard, tegen 1,1271 dollar bij het sluiten van de Europese aandelenbeurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 70,34 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper, op 73,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

33 minuten geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

59 minuten geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na resultaten en overname NIBC Bank

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.

1 uur geleden
Overheden zoeken oplossing voor activiteiten Russisch Lukoil

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.

1 uur geleden
Chinese president wil economische banden met Spanje versterken

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.

2 uur geleden
ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

3 uur geleden
Bijna een kwart minder bedrijven failliet in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in oktober opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 253 bedrijven failliet. Dat zijn 75 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 23 procent. Ten opzichte van september nam het aantal faillissementen met 8 procent af.

3 uur geleden