Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tech- en chipbedrijven houden AEX nipt in het groen

Tech- en chipbedrijven houden AEX nipt in het groen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stond donderdag nipt in het groen dankzij koerswinsten van de tech- en chipbedrijven. De beurshandel verliep opnieuw zeer rustig doordat veel mensen in de laatste week van het jaar vrij zijn. Daarnaast bleven de zorgen over de corona-uitbraken in China en de vrees voor verspreiding van het virus naar andere landen boven de markten hangen. Het aantal besmettingen in China is fors opgelopen sinds het loslaten van het strikte coronabeleid in het land.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de plus op 695,31 punten. De MidKap won ook 0,1 procent, tot 932,92 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen eveneens 0,1 procent. Londen daalde 0,2 procent.

Prosus was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van 2,5 procent. De techinvesteerder profiteerde van een koersstijging van het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarin het een groot belang heeft. Tencent won 2,8 procent in Hongkong, nadat het toestemming kreeg om een nieuw computerspel op de Chinese markt te brengen. Het is de tweede keer dat een spel van Tencent is goedgekeurd sinds de Chinese autoriteiten het verlenen van licenties hebben hervat. Eerder legde China de uitgifte van licenties aan banden als onderdeel van een pakket maatregelen om gameverslaving onder de jeugd aan te pakken.

De chipbedrijven Besi en ASML stonden ook in de kopgroep, met winsten tot 0,9 procent. Branchegenoot ASMI bleef wat achter met een plusje van 0,2 procent. Dataleverancier RELX en supermarktconcern Ahold Delhaize sloten de rij in de AEX, met verliezen tot 0,7 procent.

In de MidKap klom Basic-Fit 0,8 procent. De fitnessketen heeft het aantal leden zien groeien, terwijl ook het aantal sportclubs toenam. Volgens het bedrijf bedraagt het aantal leden nu 3,35 miljoen, een stijging van meer dan 1,1 miljoen vergeleken met begin dit jaar. Het aantal clubs ging dit jaar met 185 omhoog naar 1200.

Lucas Bols steeg 1 procent na een kleine overname. De drankenfabrikant koopt de Nederlandse producent van alcoholvrije gedistilleerde dranken Fluère. Alumexx kreeg er dik 4 procent bij. De fabrikant van ladders en steigers verwacht de eerder aangekondigde overnames van Euroscaffold en ASC Group in het voorjaar van 2023 te kunnen afronden.

De euro was 1,0634 dollar waard, tegen 1,0619 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,6 procent in prijs tot 77,72 dollar per vat. Brentolie kostte 1,3 procent goedkoper op 82,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

4 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

5 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

5 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

6 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

7 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

7 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

9 uur geleden