Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teamsprinters bij WK baan op jacht naar derde titel op rij

Teamsprinters bij WK baan op jacht naar derde titel op rij

BERLIJN (ANP) - De Nederlandse sprinters komen woensdag op de eerste dag van de WK baanwielrennen in Berlijn al in actie. Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli zijn de titelverdedigers op de olympische discipline waarbij drie mannen de baan inkomen voor een tijdrit over 750 meter.

Van den Berg, bij het veroveren van de wereldtitel in 2018 er nog niet bij, is de starter. Hij is de man die in de eerste ronde het tempo vanaf nul opvoert. Als hij na 250 meter opzij gaat neemt Lavreysen het kopwerk over. In de slotronde blijft Hoogland of Büchli over om de tijd neer te zetten. Bondscoach Hugo Haak kondigde al aan dat beiden een keer in actie komen; in de kwalificatie en de eerste ronde. De snelste van de twee wordt opgesteld in de strijd om de medailles, mits die gehaald wordt.

De wedstrijden op het Velodrome van Berlijn waarin Nederlanders starten, beginnen om 18.30 uur. Ook de vrouwen rijden hun teamsprint, terwijl Kirsten Wild op het onderdeel scratch uitkomt. De finale op de teamsprint wordt rond 21.30 uur verreden.

Meer uit Sport

Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

49 minuten geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

1 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

1 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

2 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

3 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

3 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

7 uur geleden