Teambaas Sunweb ziet teamfilosofie leiden tot Tour vol ritzeges
CHAMPAGNOLE (ANP) - Wielerploeg Sunweb kent een uiterst succesvolle Tour de France met twee ritzeges van de Deen Søren Kragh Andersen en één van de Zwitser Marc Hirschi. Voor teambaas Iwan Spekenbrink is dat succes helemaal geen verrassing, maar het resultaat van de werkwijze die de kans op succes zo groot mogelijk moet maken.
De selectie van Sunweb vooraf aan de Tour de France deed bij menigeen de wenkbrauwen fronsen. Geen klassementsrenners als Wilco Kelderman, Sam Oomen en geen Michael Matthews, maar jonge renners als Marc Hirschi, Joris Nieuwenhuis en sprinter Cees Bol. "Ik snap dat mensen die er wat verder vanaf staan, denken dat de opstelling een indicatie voor resultaat geeft. Maar topsport gaat voor ons om zoveel meer dingen. We gaan altijd voor de beste kansen en dit waren voor deze Tour onze beste kansen."
Spekenbrink zag de potentie in deze ploeg al vorige zomer. "Renners opstellen is het begin van de keten, dan moeten er nog allemaal andere dingen gebeuren om succesvol te zijn. Daar zijn we als ploeg nou heel goed in. In deze Tour pakt dat goed uit, maar dat het zo zou lopen, kun je natuurlijk niet verwachten."
Flexibiliteit
Volgens de teambaas rijden zijn renners altijd hetzelfde, namelijk met de vragen: waar ligt onze grootste kans en hoe pakken we het aan? Dat vraagt bij de renners om flexibiliteit. Volgens Spekenbrink is dat het verschil tussen een plan en een scenario. "In de wielersport heb je heel veel zaken niet in de hand, zoals je 168 tegenstanders. Je moet voorbereid zijn op dingen die kunnen gebeuren en moet kunnen schakelen. Dat is onderdeel van een goede moderne wielrenner zijn."
"Wij doen daarnaast aan teamwork. We hebben drie coaches achter die renners aanrijden die bloedfanatiek zijn. Toen vrijdag de finale zo hard werd gemaakt dat het niet meer te controleren was voor een sprint, wisten we dat we mee moesten zitten. Was dat niet gebeurd, dan hadden we het maximale uit de sprintkans proberen te halen. Het is de kunst dat je daar als team op reageert. "
Een ander voorbeeld is volgens Spekenbrink de manier waarop het team heeft gereageerd op de coronamaatregelen. "Dat is een realiteit die we niet kunnen beïnvloeden, maar hoe gaan we daar zo goed mogelijk mee om", zegt hij. "We zijn als ploeg extreem ver gegaan in onze bubbel. Vervolgens hebben we besloten dat we ons daar niet meer druk om maken. Laten we ons vooral druk maken hoe we wedstrijden winnen. En die mentaliteit, ik ben blij dat die terug in de ploeg is, want die maakt wie we zijn."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
2 dagen geleden