Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Sunweb ziet teamfilosofie leiden tot Tour vol ritzeges

Teambaas Sunweb ziet teamfilosofie leiden tot Tour vol ritzeges

CHAMPAGNOLE (ANP) - Wielerploeg Sunweb kent een uiterst succesvolle Tour de France met twee ritzeges van de Deen Søren Kragh Andersen en één van de Zwitser Marc Hirschi. Voor teambaas Iwan Spekenbrink is dat succes helemaal geen verrassing, maar het resultaat van de werkwijze die de kans op succes zo groot mogelijk moet maken.

De selectie van Sunweb vooraf aan de Tour de France deed bij menigeen de wenkbrauwen fronsen. Geen klassementsrenners als Wilco Kelderman, Sam Oomen en geen Michael Matthews, maar jonge renners als Marc Hirschi, Joris Nieuwenhuis en sprinter Cees Bol. "Ik snap dat mensen die er wat verder vanaf staan, denken dat de opstelling een indicatie voor resultaat geeft. Maar topsport gaat voor ons om zoveel meer dingen. We gaan altijd voor de beste kansen en dit waren voor deze Tour onze beste kansen."

Spekenbrink zag de potentie in deze ploeg al vorige zomer. "Renners opstellen is het begin van de keten, dan moeten er nog allemaal andere dingen gebeuren om succesvol te zijn. Daar zijn we als ploeg nou heel goed in. In deze Tour pakt dat goed uit, maar dat het zo zou lopen, kun je natuurlijk niet verwachten."

Flexibiliteit

Volgens de teambaas rijden zijn renners altijd hetzelfde, namelijk met de vragen: waar ligt onze grootste kans en hoe pakken we het aan? Dat vraagt bij de renners om flexibiliteit. Volgens Spekenbrink is dat het verschil tussen een plan en een scenario. "In de wielersport heb je heel veel zaken niet in de hand, zoals je 168 tegenstanders. Je moet voorbereid zijn op dingen die kunnen gebeuren en moet kunnen schakelen. Dat is onderdeel van een goede moderne wielrenner zijn."

"Wij doen daarnaast aan teamwork. We hebben drie coaches achter die renners aanrijden die bloedfanatiek zijn. Toen vrijdag de finale zo hard werd gemaakt dat het niet meer te controleren was voor een sprint, wisten we dat we mee moesten zitten. Was dat niet gebeurd, dan hadden we het maximale uit de sprintkans proberen te halen. Het is de kunst dat je daar als team op reageert. "

Een ander voorbeeld is volgens Spekenbrink de manier waarop het team heeft gereageerd op de coronamaatregelen. "Dat is een realiteit die we niet kunnen beïnvloeden, maar hoe gaan we daar zo goed mogelijk mee om", zegt hij. "We zijn als ploeg extreem ver gegaan in onze bubbel. Vervolgens hebben we besloten dat we ons daar niet meer druk om maken. Laten we ons vooral druk maken hoe we wedstrijden winnen. En die mentaliteit, ik ben blij dat die terug in de ploeg is, want die maakt wie we zijn."

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

28 minuten geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

30 minuten geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

32 minuten geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

2 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

2 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

4 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

4 uur geleden