Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teambaas Sunweb ziet teamfilosofie leiden tot Tour vol ritzeges

Teambaas Sunweb ziet teamfilosofie leiden tot Tour vol ritzeges

CHAMPAGNOLE (ANP) - Wielerploeg Sunweb kent een uiterst succesvolle Tour de France met twee ritzeges van de Deen Søren Kragh Andersen en één van de Zwitser Marc Hirschi. Voor teambaas Iwan Spekenbrink is dat succes helemaal geen verrassing, maar het resultaat van de werkwijze die de kans op succes zo groot mogelijk moet maken.

De selectie van Sunweb vooraf aan de Tour de France deed bij menigeen de wenkbrauwen fronsen. Geen klassementsrenners als Wilco Kelderman, Sam Oomen en geen Michael Matthews, maar jonge renners als Marc Hirschi, Joris Nieuwenhuis en sprinter Cees Bol. "Ik snap dat mensen die er wat verder vanaf staan, denken dat de opstelling een indicatie voor resultaat geeft. Maar topsport gaat voor ons om zoveel meer dingen. We gaan altijd voor de beste kansen en dit waren voor deze Tour onze beste kansen."

Spekenbrink zag de potentie in deze ploeg al vorige zomer. "Renners opstellen is het begin van de keten, dan moeten er nog allemaal andere dingen gebeuren om succesvol te zijn. Daar zijn we als ploeg nou heel goed in. In deze Tour pakt dat goed uit, maar dat het zo zou lopen, kun je natuurlijk niet verwachten."

Flexibiliteit

Volgens de teambaas rijden zijn renners altijd hetzelfde, namelijk met de vragen: waar ligt onze grootste kans en hoe pakken we het aan? Dat vraagt bij de renners om flexibiliteit. Volgens Spekenbrink is dat het verschil tussen een plan en een scenario. "In de wielersport heb je heel veel zaken niet in de hand, zoals je 168 tegenstanders. Je moet voorbereid zijn op dingen die kunnen gebeuren en moet kunnen schakelen. Dat is onderdeel van een goede moderne wielrenner zijn."

"Wij doen daarnaast aan teamwork. We hebben drie coaches achter die renners aanrijden die bloedfanatiek zijn. Toen vrijdag de finale zo hard werd gemaakt dat het niet meer te controleren was voor een sprint, wisten we dat we mee moesten zitten. Was dat niet gebeurd, dan hadden we het maximale uit de sprintkans proberen te halen. Het is de kunst dat je daar als team op reageert. "

Een ander voorbeeld is volgens Spekenbrink de manier waarop het team heeft gereageerd op de coronamaatregelen. "Dat is een realiteit die we niet kunnen beïnvloeden, maar hoe gaan we daar zo goed mogelijk mee om", zegt hij. "We zijn als ploeg extreem ver gegaan in onze bubbel. Vervolgens hebben we besloten dat we ons daar niet meer druk om maken. Laten we ons vooral druk maken hoe we wedstrijden winnen. En die mentaliteit, ik ben blij dat die terug in de ploeg is, want die maakt wie we zijn."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

3 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

5 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

9 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 dag geleden