Teambaas Stella ziet grootste winst McLaren in 'bandenmagie'
MIAMI (ANP) - McLaren haalt groot voordeel uit de manier waarop het slijtage en oververhitting van de banden tegengaat. Dat zei teambaas Andrea Stella na de Grote Prijs van Miami, waarin de coureurs Oscar Piastri en Lando Norris een klasse apart waren. "Ik had wel verwacht dat we zouden profiteren van ons bandenmanagement, maar niet dat het verschil zo groot zou zijn. Dat heeft me wel verbaasd", aldus Stella op de website van de Formule 1.
Piastri won de race, met Norris als tweede op vier seconden. Nummer drie George Russell (Mercedes) gaf al 37 seconden toe, terwijl Max Verstappen (Red Bull) als vierde eindigde op bijna veertig seconden. "Bandenmanagement in de Formule 1 is nog altijd een beetje magie", aldus Stella. "Ik denk dat bij warme omstandigheden onze auto heel goed werkt door het koelsysteem. Daar zit bij ons een uitmuntende techniek in en die heeft een punt bereikt dat we zo'n enorm verschil kunnen maken", aldus Stella.
Dat ingenieuze koelingssysteem houdt onder anderen Verstappen bezig. De viervoudig wereldkampioen verwees ernaar na de kwalificatie in Miami, waarin hij de coureurs van McLaren nog aftroefde en poleposition veroverde. "De McLarens zijn in het algemeen beter in de race. Zodra de banden oververhit raken, hebben zij een enorm voordeel. Dan doen wij allemaal iets verkeerd, behalve McLaren dan", liet hij optekenen door motorsport.com.
Verstappen wist in Miami veertien ronden aan de leiding te rijden door alles uit zijn Red Bull te persen, maar toen moest hij capituleren. Eerst haalde Piastri hem in en enkele ronden later ging Norris hem voorbij. "Ik had nul komma nul kans", zei de Limburger aan de finish.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
3 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
8 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
22 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
1 dag geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
1 dag geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
2 dagen geleden