
Teambaas Red Bull looft monteurs: werk van 1,5 uur in 20 minuten
BOEDAPEST (ANP) - De monteurs van het Formule 1-team van Red Bull klaarden zondag voor de start van de Grote Prijs van Hongarije binnen 20 minuten een klus waar normaal anderhalf uur voor staat. "Die jongens hebben echt geweldig werk verricht", loofde teambaas Christian Horner zijn manschappen over de spoedreparatie aan de bolide van Max Verstapppen. "Max dankt zijn tweede plaats in de race echt aan de monteurs."
De Limburger raakte tijdens de opwarmronde richting de startgrid de controle kwijt en belandde met zijn auto in de vangrail. De voorvleugel lag aan barrels. Verstappen dacht dat hij niet meer kon racen en wilde zijn voertuig al naar de pitstraat dirigeren, maar de teamleiding besloot anders. "Hij dacht dat het voorbij was, maar wij konden op de tv zien dat het voornamelijk ging om de duwstang en spoorstang en lieten hem naar de grid rijden."
Wat daar gebeurde, hield ook Horner niet voor mogelijk. "Ze hebben in 20 minuten die auto gefikst. Werk waar normaal anderhalf uur voor staat. Het was nog net op tijd om te kunnen starten in de race. Ik zag het zweet van hun hoofden parelen. De monteurs hebben echt ongelooflijk werk verricht, want ze hadden het hele weekeinde al overuren gemaakt om allerlei problemen op te lossen en specifieke veranderingen door te voeren."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig Tourwinnaar Jan Ullrich is gewond geraakt bij een verkeersongeval in zijn woonplaats. Een auto reed de 51-jarige Duitser aan, toen hij aan het fietsen was. De winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1997 liep kneuzingen op en een gebroken sleutelbeen, meldde Eurosport.
9 minuten geledenDALLAS (ANP) - Atleet Eugene Omalla heeft zijn gouden medaille van de Olympische Spelen in Parijs ter veiling aangeboden. Veilinghuis Heritage Auctions Sports presenteert de gouden plak op zijn website. Er ligt inmiddels een bod van 22.000 dollar (omgerekend 20.000 euro).
52 minuten geledenTIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.
3 uur geledenANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
5 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
6 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
9 uur geleden