
Tbs dreigt voor brandstichter Beekse Bergen, zaak uitgesteld
BREDA (ANP) - De man die op 26 maart vorig jaar brand zou hebben gesticht in dierenverblijven van de Beekse Bergen was volledig ontoerekeningsvatbaar en de kans op herhaling is aanwezig. Mede daarom adviseert de reclassering tbs met voorwaarden, bleek vrijdag tijdens de zitting in de rechtbank in Breda.
De zaak zou vrijdag inhoudelijk worden besproken. Door het advies van de reclassering, dat pas zeer recent bekend werd, besloot de rechtbank op verzoek van het Openbaar Ministerie de zaak uit te stellen. Gedragsdeskundigen zullen voor de volgende zitting worden opgeroepen als getuige, om meer over hem te vertellen.
De man stichtte in de nacht van 26 maart vorig jaar in het dierenpark in Hilvarenbeek. Acht impala’s en twee koedoes kwamen in de vlammen om. De buitenverblijven van de cheeta’s en de nijlgaus, net als de omgekomen dieren een antilopesoort, werden verwoest. Op de zitting bleek dat de man tot zijn daad kwam gedurende een manische episode.
Psychiatrische instelling
De verdachte werd in juni vorig jaar aangehouden in zijn woonplaats Eemnes in de provincie Utrecht. De politie had de man sinds half juni al in het vizier, maar hij bleek toen onder behandeling te zijn in een psychiatrische instelling. Toen die behandeling werd beëindigd is hij alsnog aangehouden. Op dit moment wordt de man ook al behandeld.
Wanneer de zaak verder gaat, is nog onduidelijk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Burgers moeten meer betrokken worden bij besluitvorming en het werk van de overheid om de democratie in Nederland te versterken, stelt de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Burgers moeten het idee hebben dat naar hen wordt geluisterd en dat ze iets in te brengen hebben. Tegelijkertijd moet de overheid niet altijd toegeven aan druk vanuit de samenleving.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf vermeende leden van een groep soevereinen die verdacht worden van het plannen van een terroristische aanslag blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag bepaald op een eerste openbare zitting. De verdachten hadden gevraagd om hun proces in vrijheid af te wachten, maar de rechter wees dat af.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Twee mannen die woensdag in Leeuwarden voor de rechter stonden, ontkennen dat zij lid zijn van een groep soevereinen die terroristische aanslagen wilde plegen. Eerder op de middag stonden al drie anderen terecht in deze zaak.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Indien Israël bij de recente aanval op Doha in Qatar geen Hamasleiders heeft gedood, lukt dat een volgende keer. Dit zei de Israëlische ambassadeur in Washington, Yechiel Leiter. Dinsdag voerde Israël een luchtaanval uit op Doha om leiders van Hamas om te brengen. De politieke leiders wonen in Qatar en dat land behartigt bij internationale onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook belangen van Hamas. Qatar blijft daarmee doorgaan.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Enkele tientallen mensen demonstreren woensdag voor de rechtbank in Leeuwarden. Daar is de eerste openbare zitting aanstaande tegen vijf verdachten die volgens het Openbaar Ministerie een crimineel netwerk vormen dat met geweld de democratische rechtsorde wil ondermijnen.
13 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Bij de wedstrijd tussen Jong AZ en Vitesse vrijdagavond geldt vooralsnog geen noodverordening. Er zijn "geen signalen die aanleiding geven tot het instellen" van zulke maatregelen, laat de gemeente Wormerland in Noord-Holland weten.
14 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs zijn verdeeld over de nadruk die de Europese Commissie legt op de noodzaak van een sterke Europese defensie. VVD, CDA, GroenLinks-PvdA en D66 steunen de extra inspanningen die voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie nodig vindt, net als extra steun aan Oekraïne. BBB is het daarmee oneens en stelt dat defensie eigenlijk geen EU-bevoegdheid is. Dat zeggen ze in reactie op de jaarlijkse toespraak van Von der Leyen die zij woensdag hield in het Europees Parlement.
14 uur geleden