Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tata Steel belooft baanbehoud voor werknemers vuile fabrieken

Tata Steel belooft baanbehoud voor werknemers vuile fabrieken

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van Tata Steel Nederland die in de fabrieken werken die op termijn moeten sluiten voor verduurzaming van het bedrijf, kunnen gegarandeerd blijven werken bij het staalconcern. Dat is een van de afspraken die het bedrijf heeft gemaakt met vakbonden, meldt FNV.

Tata Steel, op dit moment het bedrijf met de grootste CO2-uitstoot in Nederland, verwacht enkele grote installaties dicht te moeten doen. Het gaat in de eerste fase onder andere om de kooks- en gasfabriek en een hoogoven. In 2045 wil het bedrijf klimaatneutraal staal produceren, waarbij een grote rol is weggelegd voor waterstof als vervanger van fossiele brandstoffen.

Om zorgen bij medewerkers over hun baan weg te nemen, sloten vakbonden en de staalfabriek een sociaal akkoord. Naast de gegarandeerde functie elders binnen het bedrijf na de sluiting van een fabriek, krijgen medewerkers van verdwijnende Tata Steel-fabrieken ook een premie als ze bij het bedrijf blijven tot die locaties definitief zijn gesloten. Die blijfbonus kan oplopen tot 60.000 euro bruto.

Grafietregens

De regelingen moeten nog verder worden uitgewerkt. Begin januari gaat Tata Steel daarmee verder.

Tata Steel is van oudsher een grote werkgever in de regio rond IJmuiden en Velsen en heeft nu ruim 9000 werknemers. Het bedrijf staat tegelijkertijd onder toenemende druk om schoner te werken na schandalen rond grafietregens in de omgeving en een grotere dan aanvankelijk bekende uitstoot van schadelijke stoffen.

Meer uit Financieel

Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

26 minuten geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

2 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

7 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

7 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

9 uur geleden