Tata Steel belooft baanbehoud voor werknemers vuile fabrieken
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van Tata Steel Nederland die in de fabrieken werken die op termijn moeten sluiten voor verduurzaming van het bedrijf, kunnen gegarandeerd blijven werken bij het staalconcern. Dat is een van de afspraken die het bedrijf heeft gemaakt met vakbonden, meldt FNV.
Tata Steel, op dit moment het bedrijf met de grootste CO2-uitstoot in Nederland, verwacht enkele grote installaties dicht te moeten doen. Het gaat in de eerste fase onder andere om de kooks- en gasfabriek en een hoogoven. In 2045 wil het bedrijf klimaatneutraal staal produceren, waarbij een grote rol is weggelegd voor waterstof als vervanger van fossiele brandstoffen.
Om zorgen bij medewerkers over hun baan weg te nemen, sloten vakbonden en de staalfabriek een sociaal akkoord. Naast de gegarandeerde functie elders binnen het bedrijf na de sluiting van een fabriek, krijgen medewerkers van verdwijnende Tata Steel-fabrieken ook een premie als ze bij het bedrijf blijven tot die locaties definitief zijn gesloten. Die blijfbonus kan oplopen tot 60.000 euro bruto.
Grafietregens
De regelingen moeten nog verder worden uitgewerkt. Begin januari gaat Tata Steel daarmee verder.
Tata Steel is van oudsher een grote werkgever in de regio rond IJmuiden en Velsen en heeft nu ruim 9000 werknemers. Het bedrijf staat tegelijkertijd onder toenemende druk om schoner te werken na schandalen rond grafietregens in de omgeving en een grotere dan aanvankelijk bekende uitstoot van schadelijke stoffen.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
1 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
1 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
3 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO wil de CO2-uitstoot die de bank financiert terugdringen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil de uitstoot van klanten waar de bank krediet aan verstrekt, verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.
5 uur geleden