Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tanken gaat komende tijd waarschijnlijk nog duurder worden'

'Tanken gaat komende tijd waarschijnlijk nog duurder worden'

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Tanken gaat de komende tijd waarschijnlijk nog duurder worden. Volgens het Internationaal Energieagentschap (IEA) toont de wereldwijde vraag naar olie herstel en deze vraag is waarschijnlijk volgend jaar weer terug op het niveau van voor de crisis. De organisatie waarschuwt dat dit zal betekenen dat de olieprijzen verder oplopen, als er niet snel meer olie uit de grond wordt gepompt.

Het IEA houdt er in de voorspelling rekening mee dat er door de versoepelingen van de coronaregels steeds meer economieën weer 'open' gaan, wat de vraag naar brandstoffen stuwt. Het IEA denkt dat de mondiale consumptie daardoor in de tweede helft van volgend jaar weer meer dan 100 miljoen vaten per dag zal bedragen. De olieprijzen zijn nu al hersteld tot het hoogste punt in circa twee jaar. Voor een vat ruwe olie moet op de oliemarkt inmiddels weer meer dan 70 dollar worden neergeteld.

De nieuwe prognose weerlegt de speculatie van sommige deskundigen dat het olieverbruik, en daarmee ook de uitstoot van broeikasgassen, mogelijk al over zijn hoogtepunt heen zou zijn doordat mensen door de virusuitbraak meer vanuit huis zijn gaan werken en anders zijn gaan aankijken tegen mobiliteit. Het IEA raadt oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland daarom aan om hun olieproductie weer meer op te gaan voeren.

Recordprijs

De benzineprijs in Nederland bereikte eerder deze week al een record. Volgens consumentenorganisatie UnitedConsumers bedroeg de adviesprijs voor een liter E10 (Euro95) maandag 1,905 euro. Inmiddels gaat het om een iets lager bedrag, namelijk 1,900 euro. Voor diesel geldt momenteel een adviesprijs van 1,547 euro. Die brandstof was medio oktober 2012 het duurst, met een adviesprijs van 1,558 euro.

UnitedConsumers houdt de brandstofprijzen al sinds begin deze eeuw dagelijks bij op basis van de adviesprijzen van de vijf grootste oliemaatschappijen. Pomphouders kunnen wel afwijken van de adviesprijzen. Automobilisten zijn doorgaans het duurst uit bij tankstations langs de snelweg. Volgens prijsvergelijker brandstof-zoeker.nl is het bij goedkope pompen in Nederland nog mogelijk om E10 voor minder dan 1,70 euro per liter te tanken. De Nederlandse benzineprijs bestaat voor een groot deel uit accijns. Dat is een vaste heffing die door de overheid is vastgesteld.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

1 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

2 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

3 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

4 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

4 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

7 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

7 uur geleden