Tank Westkapelle volledig gerestaureerd teruggeplaatst
WESTKAPELLE - De Shermantank, die zijn thuis kent op de dijk in Westkapelle, is daar sinds maandag 18 oktober weer terug. Na een tien maanden durende restauratie ziet het oorlogsmonument er weer als nieuw uit. De restauratie is in opdracht van de gemeente Veere uitgevoerd door het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp.
Op maandagmorgen 18 oktober plaatste Melis kraanverhuur de Shermantank terug op de dijk in Westkapelle. In de tien maanden daarvoor is de tank gerestaureerd door vrijwilligers van het Bevrijdingsmuseum Zeeland. De vrijwilligers zijn gespecialiseerd in een restauratie van deze omvang. De Shermantank is de derde tank die ze restaureren. De vrijwilligers hebben de tank eerst onderdeel voor onderdeel uit elkaar gehaald. Daarna zijn nieuwe onderdelen aangekocht, nagemaakt en bestaande onderdelen hergebruikt. Omdat de tank bovenop de dijk staat, is het nodig hem goed te beschermen tegen het zout van de zee dat de wind met zich meebrengt.
Herdenking bevrijding Walcheren
Ieder jaar op 1 november herdenken we de bevrijding van Westkapelle. De gerestaureerde Shermantank is dan voor het eerst tijdens een officiële herdenking te zien.
Toekomst
Er is gekozen voor een gezamenlijk onderhoudsplan. De gemeente Veere verzorgt samen met het Polderhuis Westkapelle de inspectierondes. Vrijwilligers van het Polderhuis komen dagelijks bij de tank en kunnen daarom het snelst onderhoud of beschadigingen constateren. Bij het vaststellen van gebreken onderneemt de gemeente direct actie, in samenspraak met het Bevrijdingsmuseum Zeeland en het Polderhuis. Het Polderhuis ontvangt een vergoeding om met haar vrijwilligers de tank om het jaar te voorzien van een schilderbeurt. Zo zorgen we er voor dat het oorlogsmonument goed onderhouden blijft na de restauratie. De tank is dan weer vele jaren op de dijk in Westkapelle te bewonderen.
Meer uit Middelburg
DOMBURG - Deze winter trekt de bibliotheek, in samenwerking met Cultuurpunt Walcheren, met de cultuurtour door de gemeente Veere. Van november tot en met februari wordt wekelijks een gratis creatieve workshop georganiseerd in één van de dorpen van de gemeente. Het doel: kunst en cultuur laagdrempelig naar de inwoners brengen, ontmoeting stimuleren en bijdragen aan het mentale welzijn van de gemeenschap.
9 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - In diverse buurtapps en via wijkagenten wordt gewaarschuwd voor een nieuwe oplichterstruc. "Wij zien verschillende berichten voorbij komen op social media dat er in buurtapps gewaarschuwd wordt voor zogenaamde volkstellers die met een smoesje bij mensen proberen binnen te komen. Dit zou op meerdere plekken in Nederland zijn gebeurd," meldt een wijkagent. Ook in buurtapps worden inwoners opgeroepen extra alert te zijn.
11 uur geledenMIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.
15 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie.
17 uur geledenMIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
1 dag geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
1 dag geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
1 dag geleden