Taliban veroordelen Amerikaanse luchtaanval in Kabul
KABUL (ANP/RTR) - De Taliban veroordelen de Verenigde Staten voor het uitvoeren van een luchtaanval in Kabul zonder de groepering eerst te informeren. Het is ongeoorloofd dat de Amerikanen naar eigen wens aanvallen uitvoeren in andere landen, zegt een woordvoerder tegen de Chinese staatszender CGTN.
Het Amerikaanse leger doodde zondag naar eigen zeggen zelfmoordterroristen van de Afghaanse tak van Islamitische Staat (IS-K), waarmee een nieuwe aanslag op de luchthaven van Kabul zou zijn voorkomen. Het was de tweede aanval op IS-K sinds die groepering een zeer dodelijke aanslag pleegde op het vliegveld. Onder de doden waren dertien Amerikaanse militairen.
De Afghaanse hoofdstad Kabul werd half augustus ingenomen door de Taliban. Sindsdien zijn zij de machthebbers in het land. Ze kunnen niet rekenen op steun van IS-K, die radicaler is dan de moslimextremisten van de Taliban. De twee groeperingen zien elkaar als vijanden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
20 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied vliegen.
1 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
4 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
5 uur geleden