Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens
KABUL (ANP/AFP) - De Taliban gaan media verbieden beelden te publiceren van levende wezens. Het Afghaanse moraliteitsministerie zegt dat maandag tegen het persbureau AFP.
"De wet geldt voor heel Afghanistan en zal geleidelijk worden geïmplementeerd", aldus een woordvoerder. Volgens het ministerie zijn beelden van levende wezens in strijd met islamitische wetten. Ambtenaren moeten mensen die werken voor media hiervan gaan overtuigen. "Dwang heeft geen plaats bij de implementatie van de wet", aldus de woordvoerder. Behalve het verbod op dergelijke afbeeldingen wordt het voor media ook bij wet verboden om de islam te bespotten of de islamitische wet tegen te spreken.
De rechterlijke macht van de Talibanregering kondigde onlangs wetgeving aan waarin hun strikte interpretaties van de islamitische wet worden geformaliseerd.
Persvrijheid
Onder het vorige Talibanbewind tussen 1996 en 2001 waren videobeelden en foto's van levende wezens ook al verboden.
Toen de Taliban drie jaar geleden opnieuw de macht grepen in Afghanistan werkten er nog ruim 8000 mensen in de media. Nu zijn dat er nog iets meer dan 5000. Ook is Afghanistan op de persvrijheidsranking van Reporters Without Borders gezakt van de 122e naar de 178e plaats, op een lijst van 180 landen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
27 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
2 uur geleden