Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens

Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens

KABUL (ANP/AFP) - De Taliban gaan media verbieden beelden te publiceren van levende wezens. Het Afghaanse moraliteitsministerie zegt dat maandag tegen het persbureau AFP.

"De wet geldt voor heel Afghanistan en zal geleidelijk worden geïmplementeerd", aldus een woordvoerder. Volgens het ministerie zijn beelden van levende wezens in strijd met islamitische wetten. Ambtenaren moeten mensen die werken voor media hiervan gaan overtuigen. "Dwang heeft geen plaats bij de implementatie van de wet", aldus de woordvoerder. Behalve het verbod op dergelijke afbeeldingen wordt het voor media ook bij wet verboden om de islam te bespotten of de islamitische wet tegen te spreken.

De rechterlijke macht van de Talibanregering kondigde onlangs wetgeving aan waarin hun strikte interpretaties van de islamitische wet worden geformaliseerd.

Persvrijheid

Onder het vorige Talibanbewind tussen 1996 en 2001 waren videobeelden en foto's van levende wezens ook al verboden.

Toen de Taliban drie jaar geleden opnieuw de macht grepen in Afghanistan werkten er nog ruim 8000 mensen in de media. Nu zijn dat er nog iets meer dan 5000. Ook is Afghanistan op de persvrijheidsranking van Reporters Without Borders gezakt van de 122e naar de 178e plaats, op een lijst van 180 landen.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

1 uur geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

2 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

2 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

5 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

6 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

11 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

12 uur geleden