Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens

Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens

KABUL (ANP/AFP) - De Taliban gaan media verbieden beelden te publiceren van levende wezens. Het Afghaanse moraliteitsministerie zegt dat maandag tegen het persbureau AFP.

"De wet geldt voor heel Afghanistan en zal geleidelijk worden geïmplementeerd", aldus een woordvoerder. Volgens het ministerie zijn beelden van levende wezens in strijd met islamitische wetten. Ambtenaren moeten mensen die werken voor media hiervan gaan overtuigen. "Dwang heeft geen plaats bij de implementatie van de wet", aldus de woordvoerder. Behalve het verbod op dergelijke afbeeldingen wordt het voor media ook bij wet verboden om de islam te bespotten of de islamitische wet tegen te spreken.

De rechterlijke macht van de Talibanregering kondigde onlangs wetgeving aan waarin hun strikte interpretaties van de islamitische wet worden geformaliseerd.

Persvrijheid

Onder het vorige Talibanbewind tussen 1996 en 2001 waren videobeelden en foto's van levende wezens ook al verboden.

Toen de Taliban drie jaar geleden opnieuw de macht grepen in Afghanistan werkten er nog ruim 8000 mensen in de media. Nu zijn dat er nog iets meer dan 5000. Ook is Afghanistan op de persvrijheidsranking van Reporters Without Borders gezakt van de 122e naar de 178e plaats, op een lijst van 180 landen.

Meer uit Buitenland

CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

55 minuten geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

1 uur geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

8 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

8 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

10 uur geleden
Rubio: VS hebben hulp NAVO niet ingeroepen in Straat van Hormuz

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.

10 uur geleden
Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

11 uur geleden