Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens

Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens

KABUL (ANP/AFP) - De Taliban gaan media verbieden beelden te publiceren van levende wezens. Het Afghaanse moraliteitsministerie zegt dat maandag tegen het persbureau AFP.

"De wet geldt voor heel Afghanistan en zal geleidelijk worden geïmplementeerd", aldus een woordvoerder. Volgens het ministerie zijn beelden van levende wezens in strijd met islamitische wetten. Ambtenaren moeten mensen die werken voor media hiervan gaan overtuigen. "Dwang heeft geen plaats bij de implementatie van de wet", aldus de woordvoerder. Behalve het verbod op dergelijke afbeeldingen wordt het voor media ook bij wet verboden om de islam te bespotten of de islamitische wet tegen te spreken.

De rechterlijke macht van de Talibanregering kondigde onlangs wetgeving aan waarin hun strikte interpretaties van de islamitische wet worden geformaliseerd.

Persvrijheid

Onder het vorige Talibanbewind tussen 1996 en 2001 waren videobeelden en foto's van levende wezens ook al verboden.

Toen de Taliban drie jaar geleden opnieuw de macht grepen in Afghanistan werkten er nog ruim 8000 mensen in de media. Nu zijn dat er nog iets meer dan 5000. Ook is Afghanistan op de persvrijheidsranking van Reporters Without Borders gezakt van de 122e naar de 178e plaats, op een lijst van 180 landen.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

23 minuten geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

43 minuten geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

1 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

1 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

1 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

4 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

4 uur geleden