Taliban verbieden publicatie beelden van levende wezens
KABUL (ANP/AFP) - De Taliban gaan media verbieden beelden te publiceren van levende wezens. Het Afghaanse moraliteitsministerie zegt dat maandag tegen het persbureau AFP.
"De wet geldt voor heel Afghanistan en zal geleidelijk worden geïmplementeerd", aldus een woordvoerder. Volgens het ministerie zijn beelden van levende wezens in strijd met islamitische wetten. Ambtenaren moeten mensen die werken voor media hiervan gaan overtuigen. "Dwang heeft geen plaats bij de implementatie van de wet", aldus de woordvoerder. Behalve het verbod op dergelijke afbeeldingen wordt het voor media ook bij wet verboden om de islam te bespotten of de islamitische wet tegen te spreken.
De rechterlijke macht van de Talibanregering kondigde onlangs wetgeving aan waarin hun strikte interpretaties van de islamitische wet worden geformaliseerd.
Persvrijheid
Onder het vorige Talibanbewind tussen 1996 en 2001 waren videobeelden en foto's van levende wezens ook al verboden.
Toen de Taliban drie jaar geleden opnieuw de macht grepen in Afghanistan werkten er nog ruim 8000 mensen in de media. Nu zijn dat er nog iets meer dan 5000. Ook is Afghanistan op de persvrijheidsranking van Reporters Without Borders gezakt van de 122e naar de 178e plaats, op een lijst van 180 landen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
11 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.
42 minuten geledenMEITAR (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De defensieman van de Europese Commissie gaat langs bij Europese raketfabrieken om de productie van het schaarse wapentuig op te voeren. Eurocommissaris Andrius Kubilius hoopt het succes van een eerdere 'munitietoer' te herhalen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de situatie in Groenland "een strategische wake-upcall voor heel Europa" genoemd. Hij sprak bij het Parijsbezoek van de Deense en Groenlandse premiers, Mette Frederiksen en Jens-Frederik Nielsen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De militaire vloot die de VS richting Iran hebben gestuurd, is groter dan die nabij Venezuela lag. Dat schrijft Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens de Amerikaanse president is de "enorme armada" die afstevent op Iran, net als bij Venezuela, "desnoods klaar om, snel en met geweld, zijn missie te vervullen". "Hopelijk komt Iran snel om de tafel om een eerlijke en rechtvaardige deal te sluiten", aldus Trump.
2 uur geleden