Talent Pedri van Barcelona wint ook Kopa Trofee
PARIJS (ANP) - Ajacied Ryan Gravenberch (19) heeft naast de Kopa Trofee gegrepen. Hij was bij het gala van de Gouden Bal in Parijs één van de tien kanshebbers op de onderscheiding voor het grootste talent in het afgelopen jaar. De prijs ging echter naar de 19-jarige Pedri, de veelbelovende middenvelder van FC Barcelona.
Pedri werd vorige week maandag ook al uitgeroepen tot het grootste talent in Europa. Hij won de jaarlijkse Golden Boy-verkiezing van de Italiaanse krant Tuttosport.
Voor de Kopa Trofee komen spelers in aanmerking die op 31 december jonger zijn dan 21 jaar. Matthijs de Ligt nam in 2019 deze trofee in ontvangst. Vorig jaar werd de prijs niet uitgereikt vanwege de coronapandemie. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) was in 2018 de eerste winnaar van de Kopa Trofee.
Pedri beleefde afgelopen seizoen onder de inmiddels ontslagen trainer Ronald Koeman zijn grote doorbraak bij Barcelona. De middenvelder, overgekomen van Las Palmas, veroverde vrijwel direct een basisplaats in de hoofdmacht van Barcelona. Pedri werd ook Spaans international en vertegenwoordigde zijn land afgelopen zomer op zowel het EK als de Olympische Spelen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
15 uur geleden