Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan verbiedt overheidsdiensten DeepSeek te gebruiken

Taiwan verbiedt overheidsdiensten DeepSeek te gebruiken

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese regering heeft overheidsdiensten en andere publieke organisaties verboden de nieuwe Chinese AI-app DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de veiligheid. Zo zijn er zorgen dat gevoelige informatie via DeepSeek in handen van de Chinese overheid kan vallen, aldus het Taiwanese ministerie voor Digitale Zaken.

Taiwan verbiedt het gebruik van overheidsinformatie en vertrouwelijke gegevens om vragen te stellen aan DeepSeek. "Het is een product dat de nationale veiligheid in gevaar kan brengen", aldus het ministerie. Het verbod geldt voor ministeries en belangrijke dienstverleners op het gebied van infrastructuur.

Informatie die gebruikers invoeren op DeepSeek kan worden opgeslagen op servers in China waardoor de overheid mogelijk kan meekijken. In verschillende landen, waaronder Nederland, hebben privacytoezichthouders al gewaarschuwd voor DeepSeek. Het Amerikaanse leger heeft toegang tot de app geblokkeerd. Ook veel bedrijven, waaronder advocatenkantoren, hebben personeel verboden de chatbot te gebruiken.

Taiwan en China staan op zeer gespannen voet met elkaar. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie en heeft gedreigd met een invasie. Eerder bleek al dat DeepSeek bij vragen over Taiwan zegt dat het eiland onderdeel is van China.

Meer uit Financieel

DNB: bedrijven moeten meer tegen geopolitieke risico's doen

AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.

6 minuten geleden
Chinezen gaven meer uit tijdens nieuwjaarsvakantie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.

55 minuten geleden
Maersk neemt tijdelijk activiteiten in havens van Panama over

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

56 minuten geleden
Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

1 uur geleden
VK: streamingdiensten moeten voldoen aan dezelfde regels als BBC

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.

2 uur geleden
PostNL krimpt postbezorging in, volgens FNV 2000 bezorgers minder

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.

2 uur geleden
Bitcoin stevent af op slechtste maand sinds 2022

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.

3 uur geleden