Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan verbiedt overheidsdiensten DeepSeek te gebruiken

Taiwan verbiedt overheidsdiensten DeepSeek te gebruiken

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese regering heeft overheidsdiensten en andere publieke organisaties verboden de nieuwe Chinese AI-app DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de veiligheid. Zo zijn er zorgen dat gevoelige informatie via DeepSeek in handen van de Chinese overheid kan vallen, aldus het Taiwanese ministerie voor Digitale Zaken.

Taiwan verbiedt het gebruik van overheidsinformatie en vertrouwelijke gegevens om vragen te stellen aan DeepSeek. "Het is een product dat de nationale veiligheid in gevaar kan brengen", aldus het ministerie. Het verbod geldt voor ministeries en belangrijke dienstverleners op het gebied van infrastructuur.

Informatie die gebruikers invoeren op DeepSeek kan worden opgeslagen op servers in China waardoor de overheid mogelijk kan meekijken. In verschillende landen, waaronder Nederland, hebben privacytoezichthouders al gewaarschuwd voor DeepSeek. Het Amerikaanse leger heeft toegang tot de app geblokkeerd. Ook veel bedrijven, waaronder advocatenkantoren, hebben personeel verboden de chatbot te gebruiken.

Taiwan en China staan op zeer gespannen voet met elkaar. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie en heeft gedreigd met een invasie. Eerder bleek al dat DeepSeek bij vragen over Taiwan zegt dat het eiland onderdeel is van China.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

3 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

5 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

6 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

8 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

8 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

9 uur geleden