Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan verbiedt overheidsdiensten DeepSeek te gebruiken

Taiwan verbiedt overheidsdiensten DeepSeek te gebruiken

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese regering heeft overheidsdiensten en andere publieke organisaties verboden de nieuwe Chinese AI-app DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de veiligheid. Zo zijn er zorgen dat gevoelige informatie via DeepSeek in handen van de Chinese overheid kan vallen, aldus het Taiwanese ministerie voor Digitale Zaken.

Taiwan verbiedt het gebruik van overheidsinformatie en vertrouwelijke gegevens om vragen te stellen aan DeepSeek. "Het is een product dat de nationale veiligheid in gevaar kan brengen", aldus het ministerie. Het verbod geldt voor ministeries en belangrijke dienstverleners op het gebied van infrastructuur.

Informatie die gebruikers invoeren op DeepSeek kan worden opgeslagen op servers in China waardoor de overheid mogelijk kan meekijken. In verschillende landen, waaronder Nederland, hebben privacytoezichthouders al gewaarschuwd voor DeepSeek. Het Amerikaanse leger heeft toegang tot de app geblokkeerd. Ook veel bedrijven, waaronder advocatenkantoren, hebben personeel verboden de chatbot te gebruiken.

Taiwan en China staan op zeer gespannen voet met elkaar. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie en heeft gedreigd met een invasie. Eerder bleek al dat DeepSeek bij vragen over Taiwan zegt dat het eiland onderdeel is van China.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

10 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

11 uur geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

14 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

14 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

14 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

15 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

16 uur geleden