Taiwan verbiedt overheidsdiensten DeepSeek te gebruiken
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese regering heeft overheidsdiensten en andere publieke organisaties verboden de nieuwe Chinese AI-app DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de veiligheid. Zo zijn er zorgen dat gevoelige informatie via DeepSeek in handen van de Chinese overheid kan vallen, aldus het Taiwanese ministerie voor Digitale Zaken.
Taiwan verbiedt het gebruik van overheidsinformatie en vertrouwelijke gegevens om vragen te stellen aan DeepSeek. "Het is een product dat de nationale veiligheid in gevaar kan brengen", aldus het ministerie. Het verbod geldt voor ministeries en belangrijke dienstverleners op het gebied van infrastructuur.
Informatie die gebruikers invoeren op DeepSeek kan worden opgeslagen op servers in China waardoor de overheid mogelijk kan meekijken. In verschillende landen, waaronder Nederland, hebben privacytoezichthouders al gewaarschuwd voor DeepSeek. Het Amerikaanse leger heeft toegang tot de app geblokkeerd. Ook veel bedrijven, waaronder advocatenkantoren, hebben personeel verboden de chatbot te gebruiken.
Taiwan en China staan op zeer gespannen voet met elkaar. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie en heeft gedreigd met een invasie. Eerder bleek al dat DeepSeek bij vragen over Taiwan zegt dat het eiland onderdeel is van China.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiƫn.
6 uur geleden