Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan ondervraagt twee mensen over piepers Libanon

Taiwan ondervraagt twee mensen over piepers Libanon

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - In Taiwan zijn twee mensen ondervraagd in een onderzoek naar de piepers die massaal ontploft zijn in Libanon. Internationale media berichtten dat een Taiwanees bedrijf betrokken was bij de productie van die communicatieapparaten, maar dat wordt ontkend op het eiland.

The New York Times wees deze week naar het Taiwanese bedrijf Gold Apollo als producent van de piepers. Topman Hsu Ching-kuang heeft verklaard dat niet zijn bedrijf, maar een Hongaarse partner verantwoordelijk is: BAC Consulting KFT. Dat bedrijf heeft ook ontkend iets met de explosies te maken te hebben.

Hsu is een van de twee personen die zijn ondervraagd in Taiwan. De ander is Wu Yu-jen, de persoon die het Hongaarse bedrijf vertegenwoordigt in Taiwan. Beiden zijn geen verdachten, maar getuigen en mochten dus na de ondervraging weer vertrekken.

Bedrijven

De Taiwanese premier Cho Jung-tai en zijn economieminister Kuo Jyh-huei zeiden eerder al dat zij er zeker van zijn dat de piepers niet op het eiland zijn gemaakt. Het onderzoek richt zich op de vraag of de Taiwanese bedrijven wel betrokken waren.

Bij de ontploffingen overleden tientallen mensen en raakten duizenden gewond, met name strijders van Hezbollah. Volgens die militante beweging zit Israël achter de aanval, maar het is niet duidelijk op welke manier dat land de piepers gesaboteerd zou hebben.

Bulgarije en Noorwegen

Naast Taiwan en Hongarije zouden mogelijk ook Bulgarije en Noorwegen betrokken zijn. Volgens Bulgaarse media is een bedrag van 1,6 miljoen euro door het land gestroomd naar Hongarije om te betalen voor de piepers. De veiligheidsdiensten deden onderzoek naar het bedrijf Norta, maar verklaarden vrijdag dat er geen banden zijn gevonden met de apparatuur. De piepers zouden dan ook niet in Bulgarije zijn gefabriceerd of verhandeld. De oprichter van Norta woont in Noorwegen, maar hij weigert te reageren.

Meer uit Buitenland

VS leggen visumaanvragen wereldwijd stil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben wereldwijd de afspraken van mensen die een immigratievisum hebben aangevraagd opgeschort. Reden daarvoor zou een training zijn die medewerkers van ambassades en consulaten moeten volgen om gevallen te herkennen waarbij immigranten waarschijnlijk een beroep zullen doen op staatssteun.

2 uur geleden
Familie: Dolly Parton leed kort aan kanker

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton leed voor haar dood kort aan kanker. Dat heeft de familie van de dinsdag op 80-jarige leeftijd overleden countryzangeres bevestigd. Om welke vorm van kanker het ging, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Vliegveld Caracas heropent na aardbevingen

CARACAS (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van de Venezolaanse hoofdstad Caracas gaat op 1 september weer open voor commerciële vluchten. Het vliegveld sloot na de verwoestende twee aardbevingen die het land eind juni troffen.

4 uur geleden
Sterren rouwen om overlijden Dolly Parton

NASHVILLE (ANP) - Het overlijden van de Amerikaanse zangeres Dolly Parton heeft in de hele wereld voor een stortvloed aan reacties gezorgd. Veel Amerikaanse en internationale sterren rouwen op sociale media om haar dood.

6 uur geleden
Afscheid Dolly Parton is in besloten kring

NASHVILLE (ANP) - Het afscheid van Dolly Parton zal in kleine kring plaatsvinden. Dat gebeurt op verzoek van de overleden zangeres zelf, heeft haar familie bekendgemaakt. Alleen directe familieleden zijn daarbij uitgenodigd. Dinsdag werd bekend dat de countryster op 80-jarige leeftijd is overleden. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
TMZ: Dolly Parton werd kort voor dood opgenomen in ziekenhuis

NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton zou voor haar overlijden enkele dagen in het ziekenhuis hebben gelegen. Volgens TMZ werd ze vrijdag opgenomen in het Vanderbilt University Medical Center in Nashville vanwege "nier- en auto-immuunproblemen". Daar zou ze dinsdag zijn overleden, volgens het entertainmentblad.

6 uur geleden
Trump eert overleden Dolly Parton met vlaggen halfstok

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemde countryicoon Dolly Parton dinsdagavond op Truth Social "een van de beste countryzangers - en ver daar voorbij". Uit eerbetoon zal de landsvlag in het gehele land een week lang halfstok worden gehangen, schrijft Trump, vanaf middernacht Nederlandse tijd.

8 uur geleden