Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taiwan en Nauru verbreken relaties

Taiwan en Nauru verbreken relaties

TAIPEI (ANP/AFP) - Taiwan heeft bevestigd dat het de betrekkingen met het eilandstaatje Nauru heeft verbroken. Het eilandje heeft besloten de Volksrepubliek China te erkennen, volgens Taipei omdat Beijing zo veel geld toestopt. Nauru ligt bijna 3000 kilometer van het Australische vasteland en telt circa 11.000 inwoners.

Er zijn vrijwel geen landen die de Volksrepubliek China niet erkennen en Taiwan wel. Momenteel erkennen alleen nog een aantal eilandstaatjes in het Caribisch gebied, in de Stille Oceaan, Belize, Guatemala, Haïti, Paraguay en Vaticaanstad Taiwan als de Republiek China, zoals Taiwan officieel heet. Beijing claimt het feitelijk onafhankelijke eiland als onderdeel van China en verzet zich fel tegen internationale erkenning van Taiwan als een onafhankelijk land.

Meer uit Buitenland

Israël valt opnieuw nucleaire installaties in Iran aan

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft naar eigen zeggen de kernreactor in Arak in Iran aangevallen. Ook zijn aanvallen uitgevoerd op een locatie in Natanz waar volgens Israël kernwapens ontwikkeld zouden worden.

1 uur geleden
Tientallen gewonden bij Iraanse aanvallen op Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij Iraanse luchtaanvallen zijn in Israël ten minste 32 mensen gewond geraakt, meldt de ambulancedienst Magen David Adom. Twee van hen zijn er slecht aan toe, dertig anderen hebben minder ernstige verwondingen, veroorzaakt door een explosie of scherven. De hulpdiensten moesten op meerdere plekken uitrukken, zegt de dienst.

1 uur geleden
VS nemen veiligheidsmaatregelen in het Midden-Oosten

DOHA (ANP/RTR) - De toegang van medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Qatar tot een belangrijke luchtmachtbasis in dat land is beperkt. Die maatregel wordt volgens de ambassade genomen "voor de zekerheid en in het licht van de aanhoudende vijandelijkheden in de regio".

1 uur geleden
Gewonden en schade in Israël na Iraanse luchtaanval

JERUZALEM (ANP/AFP) - Donderdagochtend zijn op meerdere locaties in zuidelijk en centraal Israël "tientallen" raketten uit Iran ingeslagen, meldt het Israëlische leger. In onder meer Jeruzalem en Tel Aviv waren zware, aanhoudende explosies te horen. In verschillende delen van het land gingen de luchtalarmen af, terwijl het Israëlische leger waarschuwde voor naderende ballistische raketten.

2 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit rond Teheran en elders

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische leger zegt donderdag een "reeks aanvallen" uit te voeren rond de Iraanse hoofdstad Teheran en andere delen van het land. Volgens het leger gaat het om vergeldingsaanvallen nadat een "verdacht luchtobject" vanuit Iran was gelanceerd en onderschept.

3 uur geleden
VS hervatten visumaanvragen voor buitenlandse studenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hervatten visumafspraken voor buitenlandse studenten, maar scherpen tegelijk de controle op sociale media flink aan. Consulaire medewerkers moeten aanvragers voortaan grondig screenen op "vijandige houdingen" tegenover de VS, blijkt uit een intern document van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
Poetin: plan om NAVO aan te vallen is 'nonsens'

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de gedachte dat Rusland van plan zou zijn de NAVO aan te vallen "onzin" genoemd. Volgens hem verspreiden westerse politici dat verhaal om hun belastingbetalers tot hogere defensie-uitgaven te bewegen. Dat zei Poetin donderdagavond tijdens een persconferentie voor buitenlandse media in Sint-Petersburg.

6 uur geleden