Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tafeltennissters missen kwalificatie voor Spelen

Tafeltennissters missen kwalificatie voor Spelen

GONDOMAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters gaan komende zomer niet als team naar de Olympische Spelen van Tokio. Oranje verloor bij het kwalificatietoernooi in het Portugese Gondoma in de herkansingen van Portugal. Het gastland won met 3-2 dankzij winst van Yu Fu in de beslissende vijfde partij op Kim Vermaas: 11-2 11-8 11-9.

Nederland verloor donderdag in de kwartfinales van Singapore en belandde daarmee bij de acht landen die voor één resterend ticket mochten strijden. Extra domper was het wegvallen van Li Jie met een spierblessure. Portugal was zaterdag de eerste tegenstander in de herkansingen en de nederlaag was meteen fataal.

Het duo Vermaas/Li Jiao had Nederland nog wel op voorsprong gezet. Shao Jieni en Luo Xue werden in drie games verslagen: 11-9 11-9 14-12. Maar Britt Eerland ging in vier games ten onder tegen Yu Fu. De eerste game had ze nog met 11-2 gewonnen. Li Jiao bracht Oranje opnieuw op voorsprong met een zege in vier games op Luo Xue.

Eerland startte vervolgens opnieuw met gamewinst tegen Shao Jieni, maar had de drie daaropvolgende games geen verweer tegen de van oorsprong Chinese speelster. De beslissing lag in handen van Vermaas die het tegen Yu Fu niet redde.

Meer uit Sport

Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

2 minuten geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

4 minuten geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

2 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

2 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

8 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

18 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

19 uur geleden