Tafeltennisicoon Saive wil olympische baas België worden
BRUSSEL (ANP) - Jean-Michel Saive, de beste Belgische tafeltennisser ooit, wil voorzitter worden van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC). De 50-jarige Saive is momenteel al vice-voorzitter. Hij nam tussen 1988 en 2012 zeven keer deel aan de Olympische Spelen en is daarmee Belgisch recordhouder. Hij stond tussen 1994 en 1996 bijna twee jaar op de eerste plaats van de wereldranglijst.
"De Belgische tafeltennisbond heeft aangegeven mijn kandidatuur voor het voorzitterschap van het BOIC te ondersteunen", laat Saive weten. "Dat is de eerste stap in een lang proces. Ik ga een programma verfijnen op basis van mijn vele ontmoetingen tot aan de verkiezingen. Maar mijn allereerste prioriteit op dit moment blijft natuurlijk de voorbereiding en ondersteuning van de atleten in deze bijzonder ingewikkelde periode."
De voormalige tafeltennistopper was tot 2019 nog zelf actief met het batje. Hij is al sinds 2009 bestuurslid van het BOIC en vanaf 2017 vice-voorzitter. De huidige preses van het BOIC, Pierre-Olivier Beckers, is momenteel bezig aan zijn vierde en laatste ambtstermijn. De voorzittersverkiezingen zijn wegens de coronacrisis uitgesteld naar het najaar van 2021.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geleden