Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tadic sloopt FC Utrecht met splijtende pass en penalty

Tadic sloopt FC Utrecht met splijtende pass en penalty

UTRECHT (ANP) - Dusan Tadic was de gevierde man bij Ajax na afloop van het gewonnen uitduel met FC Utrecht (0-3). De Serviër leidde met een splijtende pass de openingstreffer van Davy Klaassen in en besliste de ontmoeting voortijdig met een feilloos genomen strafschop die eindigde in een van de bovenhoeken van het doel. "Ik ben blij dat ik belangrijk kon zijn", lachte hij met de winst op zak. "Want het gaat niet om mij, het gaat erom dat Ajax wint."

Zijn pass op David Neres in de aanloop naar de 0-1 was wonderschoon. Precies op de juiste snelheid, met zoveel gevoel ook. Al toen de bal van zijn voet vertrok, voelde de Serviër dat het goed zou komen. "Dat is puur instinct", zei de 31-jarige aanvaller. "Het resultaat van steeds maar weer trappen, op trainingen en wedstrijden."

Dinsdag tegen FC Midtjylland speelde hij nog als centrumspits, tegen FC Utrecht weer als linksbuiten. "De trainer bepaalt, het maakt mij allemaal niet uit", zei Tadic. "Bij Ajax in de spits ben ik meer een aanspeelpunt en moet ik kaatsen met middenvelders die opkomen. Aan de linkerkant kan ik vaker acties maken, dat is ook leuk."

Clubtopscorer

Tadic is met zes treffers inmiddels clubtopscorer van Ajax, terwijl hij maar met één doelpunt bijdroeg aan het schuttersfestijn tegen VVV-Venlo (0-13). De uitwedstrijd tegen FC Utrecht deed hem een beetje denken aan twee jaar geleden toen Ajax tijdens een memorabel seizoen doordrong tot de halve finales van de Champions League. "Utrecht verdedigde met veel man, maar wij zijn geduldig gebleven. Als we de bal steeds blijven verplaatsen van links naar rechts en op de juiste momenten diepte zoeken, dan kan de tegenstander het in de tweede helft vaak niet meer belopen. Dat was twee jaar geleden ook vaak onze grote kracht."

FC Utrecht leek tegen Ajax de eigen aanhang te missen, die zeker tijdens duels met de rivaal uit Amsterdam voor een vijandige sfeer kan zorgen. Tadic miste de fans van FC Utrecht ook. "Ik houd ervan als iedereen tegen ons is. Dat geeft juist energie en motivatie", zei de aanvoerder die het donderdag met Servië opneemt tegen Schotland in de play-offs van de EK-kwalificatie. "Dat wordt super belangrijk", stelde hij. "Dan wordt bepaald of we naar het EK mogen. Ik kijk uit naar die wedstrijd. Wat is mooier dan drie keer in de week spelen? Ik voel me fit en ben er klaar voor."

Meer uit Voetbal

AZ neemt Italiaan Natali definitief over van Bayer Leverkusen

ALKMAAR (ANP) - AZ neemt Andrea Natali over van Bayer Leverkusen. De Alkmaarders huurden de 18-jarige Italiaanse verdediger al sinds oktober en nu heeft hij een contract voor vijf jaar ondertekend.

36 minuten geleden
Doelpunt Kaapverdiër Lopes Cabral gekozen tot mooiste WK-goal

ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.

14 uur geleden
Verdediger Van de Ven ziet nieuwe ambitie bij Tottenham Hotspur

SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.

19 uur geleden
Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

21 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

23 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

1 dag geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

1 dag geleden