Tadic en Kudus na uitschakeling op WK terug bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Een week na de uitschakeling met Servië op het WK voetbal, heeft Dusan Tadic zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij Ajax. De Servische aanvoerder trainde vrijdag weer mee met de selectie van trainer Alfred Schreuder. Dat gold ook voor Mohammed Kudus, die met Ghana eveneens strandde in de groepsfase van het WK.
Zowel Servië als Ghana eindigde onderaan in de poule. Tadic wist met zijn landgenoten alleen een punt te pakken tegen Kameroen (3-3). Ghana versloeg Zuid-Korea met 3-2, mede dankzij twee doelpunten van Kudus. Omdat de Afrikaanse ploeg verloor van Portugal en Uruguay, moesten Kudus en zijn teamgenoten na de groepsfase al terug naar hun clubs.
Ajax hervat de competitie op 8 januari in Nijmegen tegen NEC. De ploeg van Schreuder heeft na veertien wedstrijden 3 punten achterstand op koploper Feyenoord. Vorige week ging Ajax, zonder alle WK-gangers, op trainingskamp naar Spanje.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
9 uur geleden