Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taam 14e na eerste dag tienkamp, titelverdediger Mayer eruit

Taam 14e na eerste dag tienkamp, titelverdediger Mayer eruit

BOEDAPEST (ANP) - Rik Taam staat veertiende na de eerste dag van de tienkamp bij de WK atletiek in Boedapest. De Noord-Hollander heeft na vijf onderdelen 4170 punten en hij ligt daarmee op schema voor een persoonlijk record.

Taam verbeterde twee persoonlijke records, bij het kogelstoten (14,89 meter) en op de 400 meter (47,12). Hij liep ook sterk op de 100 meter (10,64), maar leverde in bij het verspringen (7,11) en het hoogspringen (1,84). Het persoonlijk record van de tienkamper uit De Rijp is 8326 punten.

De Fransman Kevin Mayer staakte na twee onderdelen de strijd. De regerend wereldkampioen had te veel last van zijn achillespeesblessure. De houder van het wereldrecord gaf aan geen risico's te willen nemen met het oog op de Spelen over een jaar in zijn eigen land.

'Half in de kreukels'

De Duitser Leo Neugebauer leidt in de tussenstand met 4640 punten voor de Canadees Pierce Lepage (4610 punten). Olympisch kampioen Damian Warner staat derde (4578 punten).

"Twee pr's, een goede 100, matige ver en hoog", was het korte oordeel van Taam. "Vooral hoogspringen was minder, maar dat is al het hele seizoen zo. Ik heb ooit 2,09 gesprongen, maar dat is lang geleden. Het zit er ergens in, maar ik ben nog aan het zoeken. Het zal weer een keer lukken", aldus de atleet uit De Rijp. "Ik ben fit, dat is al heel wat. Je kan ook een meerkamp starten als je al half in de kreukels ligt. Er zijn er al een aantal gestopt hier."

De tienkamp vervolgt zaterdag met de 110 meter horden, het discuswerpen, polsstokhoogspringen, speerwerpen en de 1500 meter.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

11 minuten geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

2 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

2 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

4 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

10 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

10 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden