
Taam 14e na eerste dag tienkamp, titelverdediger Mayer eruit
BOEDAPEST (ANP) - Rik Taam staat veertiende na de eerste dag van de tienkamp bij de WK atletiek in Boedapest. De Noord-Hollander heeft na vijf onderdelen 4170 punten en hij ligt daarmee op schema voor een persoonlijk record.
Taam verbeterde twee persoonlijke records, bij het kogelstoten (14,89 meter) en op de 400 meter (47,12). Hij liep ook sterk op de 100 meter (10,64), maar leverde in bij het verspringen (7,11) en het hoogspringen (1,84). Het persoonlijk record van de tienkamper uit De Rijp is 8326 punten.
De Fransman Kevin Mayer staakte na twee onderdelen de strijd. De regerend wereldkampioen had te veel last van zijn achillespeesblessure. De houder van het wereldrecord gaf aan geen risico's te willen nemen met het oog op de Spelen over een jaar in zijn eigen land.
'Half in de kreukels'
De Duitser Leo Neugebauer leidt in de tussenstand met 4640 punten voor de Canadees Pierce Lepage (4610 punten). Olympisch kampioen Damian Warner staat derde (4578 punten).
"Twee pr's, een goede 100, matige ver en hoog", was het korte oordeel van Taam. "Vooral hoogspringen was minder, maar dat is al het hele seizoen zo. Ik heb ooit 2,09 gesprongen, maar dat is lang geleden. Het zit er ergens in, maar ik ben nog aan het zoeken. Het zal weer een keer lukken", aldus de atleet uit De Rijp. "Ik ben fit, dat is al heel wat. Je kan ook een meerkamp starten als je al half in de kreukels ligt. Er zijn er al een aantal gestopt hier."
De tienkamp vervolgt zaterdag met de 110 meter horden, het discuswerpen, polsstokhoogspringen, speerwerpen en de 1500 meter.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
56 minuten geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
7 uur geleden