Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taalmaatje leert Nederlands om te kunnen werken

Taalmaatje leert Nederlands om te kunnen werken

VLISSINGEN - Zehra Dogan (42) is Turks en woont nu zo’n tweeënhalf jaar in Nederland. Op Scalda Vlissingen leert ze de Nederlandse grammatica, als taalmaatje oefent ze het spreken, begrijpend lezen en de juiste uitspraak zodat ze kan gaan werken, misschien wel als verpleegkundige. 

Dogan is naar Nederland verhuisd vanwege de baan van haar man. In Turkije werkte ze als verpleegkundige en assistent professor. “Ik ben 42 jaar. Een nieuwe taal leren is lastig.” Dogan probeert op allerlei manieren haar Nederlands te verbeteren. “Ik zoek vrijwilligerswerk. Maar toen ik met een organisatie sprak, werd mij verteld dat mijn Nederlands niet goed genoeg was. “Ik heb altijd gewerkt, wil ook werken, maar kan dat nu niet vanwege communicatieproblemen.” Om aan de slag te kunnen, is het beheersen van de Nederlandse taal een pré en dus is ze vorig jaar december, naast het volgen van lessen op Scalda, begonnen als taalmaatje. Jan de Veen, taalcoach van Dogan: “Zehra hoort bij de top van taalmaatjes. Bij hoog opgeleiden zoals zij ligt de focus op onder andere de uitspraak.” Hij merkt dat Dogan, die thuis ook veel oefent, goed vooruit gaat. “De eerste les was lastig, want ik kon bijna niets zeggen. Maar nu, ten opzichte van december, gaat het beter”, zegt Dogan, die te spreken is over De Veen. “Door Jan leer ik meer woorden dan op school en hij corrigeert mij grammaticaal. Ook het oefenen met het lezen en navertellen van krantenartikelen is heel belangrijk”

Meer uit Vlissingen

Liefhebbers kunnen straks rondje met auto over Keizersbolwerk rijden

VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk. 

5 uur geleden
Pieter Jan Mersie uit Vlissingen op kandidatenlijst ChristenUnie voor Tweede Kamer

VLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen. 

9 uur geleden
Opgeknapt sectorlicht alweer gretig op de kiek

VLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.

1 dag geleden
Langste Mosseltafel keert terug

VLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.

3 dagen geleden
Tienduizenden genieten van Rescue Zeeland

VLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.

3 dagen geleden
Grote zoekactie op zee naar mogelijke drenkeling zonder resultaat beëindigd

VLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.

5 dagen geleden
Rescue Zeeland met 50.000 bezoekers groot succes

VLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.

6 dagen geleden