Taalmaatje leert Nederlands om te kunnen werken
VLISSINGEN - Zehra Dogan (42) is Turks en woont nu zo’n tweeënhalf jaar in Nederland. Op Scalda Vlissingen leert ze de Nederlandse grammatica, als taalmaatje oefent ze het spreken, begrijpend lezen en de juiste uitspraak zodat ze kan gaan werken, misschien wel als verpleegkundige.
Dogan is naar Nederland verhuisd vanwege de baan van haar man. In Turkije werkte ze als verpleegkundige en assistent professor. “Ik ben 42 jaar. Een nieuwe taal leren is lastig.” Dogan probeert op allerlei manieren haar Nederlands te verbeteren. “Ik zoek vrijwilligerswerk. Maar toen ik met een organisatie sprak, werd mij verteld dat mijn Nederlands niet goed genoeg was. “Ik heb altijd gewerkt, wil ook werken, maar kan dat nu niet vanwege communicatieproblemen.” Om aan de slag te kunnen, is het beheersen van de Nederlandse taal een pré en dus is ze vorig jaar december, naast het volgen van lessen op Scalda, begonnen als taalmaatje. Jan de Veen, taalcoach van Dogan: “Zehra hoort bij de top van taalmaatjes. Bij hoog opgeleiden zoals zij ligt de focus op onder andere de uitspraak.” Hij merkt dat Dogan, die thuis ook veel oefent, goed vooruit gaat. “De eerste les was lastig, want ik kon bijna niets zeggen. Maar nu, ten opzichte van december, gaat het beter”, zegt Dogan, die te spreken is over De Veen. “Door Jan leer ik meer woorden dan op school en hij corrigeert mij grammaticaal. Ook het oefenen met het lezen en navertellen van krantenartikelen is heel belangrijk”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
7 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
8 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden