Taakstraf voor fataal klaphamerongeluk Haaksbergen
ALMELO (ANP) - De man die op oudejaarsdag vorig jaar in Haaksbergen met een klaphamer een dodelijk ongeluk veroorzaakte, is veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur wegens dood door schuld. Drie weken geleden had het Openbaar Ministerie zeven maanden celstraf geëist. Die sanctie vond de rechtbank in Almelo echter niet passend, onder meer omdat de man niet met opzet heeft gehandeld en zelf ook zwaar gebukt gaat onder het gebeurde. Wel legden de rechters hem ook een voorwaardelijke celstraf van drie maanden op en kenden ze schadevergoedingen van bijna 45.000 euro totaal aan de nabestaanden toe.
Bij het ongeluk werd een 12-jarige jongen, Bram, die stond toe te kijken, dodelijk in zijn borst getroffen door rondvliegende stukjes metaal van de klaphamer, die bij de explosie uiteen was gespat. Een 11-jarig vriendje van hem liep blijvend letsel aan zijn benen op.
De rechters vinden dat de 38-jarige Sebastiaan O. "nalatig en onachtzaam" heeft gehandeld. Ze verwijten hem dat hij "had moeten en had kunnen weten" dat de klaphamer, die hij via Marktplaats had aangeschaft, ondeugdelijk was geconstrueerd en dat hij veel meer explosief poeder had gebruikt dan was voorgeschreven. Ook had hij een veel te grote hoeveelheid van het verboden poeder - een mengsel van kaliumchloraat en zwavel - in zijn schuur liggen.
Totaalverbod
De ouders van Bram pleitten voor een totaalverbod op klaphamers. De gemeente Haaksbergen is dat nu aan het onderzoeken. Ook politieke partijen hebben uitgesproken een dergelijk verbod te ondersteunen.
De particulier van wie O. de klaphamer kocht, wordt nog strafrechtelijk vervolgd voor het verkopen van het zelfgemaakte apparaat en het explosieve poeder.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
11 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
11 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
12 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
14 uur geleden