Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Taakstraf voor fataal klaphamerongeluk Haaksbergen

Taakstraf voor fataal klaphamerongeluk Haaksbergen

ALMELO (ANP) - De man die op oudejaarsdag vorig jaar in Haaksbergen met een klaphamer een dodelijk ongeluk veroorzaakte, is veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur wegens dood door schuld. Drie weken geleden had het Openbaar Ministerie zeven maanden celstraf geëist. Die sanctie vond de rechtbank in Almelo echter niet passend, onder meer omdat de man niet met opzet heeft gehandeld en zelf ook zwaar gebukt gaat onder het gebeurde. Wel legden de rechters hem ook een voorwaardelijke celstraf van drie maanden op en kenden ze schadevergoedingen van bijna 45.000 euro totaal aan de nabestaanden toe.

Bij het ongeluk werd een 12-jarige jongen, Bram, die stond toe te kijken, dodelijk in zijn borst getroffen door rondvliegende stukjes metaal van de klaphamer, die bij de explosie uiteen was gespat. Een 11-jarig vriendje van hem liep blijvend letsel aan zijn benen op.

De rechters vinden dat de 38-jarige Sebastiaan O. "nalatig en onachtzaam" heeft gehandeld. Ze verwijten hem dat hij "had moeten en had kunnen weten" dat de klaphamer, die hij via Marktplaats had aangeschaft, ondeugdelijk was geconstrueerd en dat hij veel meer explosief poeder had gebruikt dan was voorgeschreven. Ook had hij een veel te grote hoeveelheid van het verboden poeder - een mengsel van kaliumchloraat en zwavel - in zijn schuur liggen.

Totaalverbod

De ouders van Bram pleitten voor een totaalverbod op klaphamers. De gemeente Haaksbergen is dat nu aan het onderzoeken. Ook politieke partijen hebben uitgesproken een dergelijk verbod te ondersteunen.

De particulier van wie O. de klaphamer kocht, wordt nog strafrechtelijk vervolgd voor het verkopen van het zelfgemaakte apparaat en het explosieve poeder.

Meer uit Binnenland

Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

3 uur geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

6 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

7 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

7 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

11 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

13 uur geleden