T-Mobile schakelt 2G-netwerk uit voor mobiele telefoons
AMSTERDAM (ANP) - T-Mobile schakelt dinsdag zoals aangekondigd zijn 2G-netwerk voor mobiele telefoons uit. Dat net bestaat al sinds de jaren negentig en alleen hele oude mobieltjes werken er nog mee. De 2G-technologie wordt ook nog gebruikt voor bepaalde communicatie met bijvoorbeeld sluizen en bruggen. Daarmee stopt T-Mobile nu nog niet maar pas op 1 juni 2023. Dat is om organisaties meer tijd te geven hun apparatuur aan te passen.
Wie nog een oude 2G-telefoon heeft, bijvoorbeeld een Nokia 100 of een Samsung e1270, kan deze volgens T-Mobile het beste vervangen. Anders kunnen ze niet meer bellen met een T-Mobile-abonnement of PrePaid. Rivalen KPN en Vodafone houden hun 2G-netten wel langer in de lucht. Met 2G kan je zowel bellen als sms'en. Internetten kan ook, maar heel langzaam.
KPN besloot eerder juist om met 3G te gaan stoppen. Die opvolger van 2G gaat bij het bedrijf eind dit jaar uit de lucht. Klanten die dan nog geen telefoon hebben die 4G of 5G aan kan, vallen dan terug naar 2G. Vodafone trok vorig jaar al de stekker uit 3G. Het uitschakelen van netten is interessant voor de telecombedrijven omdat ze zich dan beter kunnen richten op het snellere mobiele internet van de huidige generatie.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenCALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
21 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geleden