Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

T-Mobile breidt klantenbestand flink uit dankzij overname Simpel

T-Mobile breidt klantenbestand flink uit dankzij overname Simpel

DEN HAAG (ANP) - T-Mobile Nederland heeft afgelopen jaar zijn mobiele-klantenbestand, mede dankzij de overname van prijsvechter Simpel, met meer dan een vijfde uitgebreid. Naar eigen zeggen is het telecombedrijf hierdoor de grootste mobiele aanbieder van Nederland geworden. Ook lukte het om de resultaten te verbeteren, ondanks dat de onderneming vanwege de coronacrisis inkomsten uit roaming misliep.

Inmiddels nemen zo'n 6,8 miljoen mensen mobiele telefonie af bij T-Mobile. Het bedrijf dankt de stevige aanwas aan mobiele klanten vooral aan het inlijven van de kleinere branchegenoot Simpel, dat als zelfstandig merk blijft voortbestaan. Die deal in december leverde circa 1 miljoen klanten op.

Ook het aantal vaste aansluitingen voor internet zat in de lift. De inkomsten uit internationale roaming stonden daarentegen onder druk, omdat er vanwege de coronacrisis nauwelijks nog zakelijke reizen buiten Europa werden ondernomen. Toch eindigde de totale jaaromzet bijna 2 procent hoger dan in 2019 op meer dan 1,9 miljard euro, waarbij de invloed van de overname van Simpel erg beperkt was. De bedrijfswinst, gecorrigeerd voor onder meer belastingen en bepaalde afschrijvingen, steeg met ruim 10 procent tot 554 miljoen euro.

Glasvezelnetwerk

Intussen werkt de provider verder aan het uitbreiden van zijn glasvezelnetwerk. Dat gebeurt momenteel voor meer dan 100.000 huishoudens in Den Haag, Rotterdam en Eindhoven. "We zullen dit jaar nieuwe glasvezelprojecten aankondigen", laat topman Søren Abildgaard alvast weten. "We gaan samenwerken met investeringsmaatschappijen om substantieel op te schalen."

Abildgaard legt daarbij uit dat deze investeerders feitelijk de eigenaar zullen zijn van de glasvezelverbindingen, maar dat T-Mobile als belangrijkste 'huurder' van die kabels optreedt om klanten voor de snellere internetverbinding aan te trekken.

Volgens de Deense topman hebben veel huishoudens in Nederland baat bij deze glasvezelverbindingen. "Er is een gigantische honger naar data door het coronavirus. Kijk bijvoorbeeld naar mijn huishouden, met drie kinderen die gamen en waar ik tegelijkertijd moet werken", zegt Abildgaard. "Maar gek genoeg zijn we in dit land achtergesteld als het gaat om snel internet. Slechts 35 procent van de aansluitingen in Nederland is glasvezel. Dat is minder dan in bijvoorbeeld Scandinavië, waar ik zelf vandaan kom."

Meer uit Financieel

DNB: bedrijven moeten meer tegen geopolitieke risico's doen

AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.

8 minuten geleden
Chinezen gaven meer uit tijdens nieuwjaarsvakantie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.

57 minuten geleden
Maersk neemt tijdelijk activiteiten in havens van Panama over

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

59 minuten geleden
Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

1 uur geleden
VK: streamingdiensten moeten voldoen aan dezelfde regels als BBC

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.

2 uur geleden
PostNL krimpt postbezorging in, volgens FNV 2000 bezorgers minder

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.

2 uur geleden
Bitcoin stevent af op slechtste maand sinds 2022

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.

3 uur geleden