Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sywert van Lienden zegt partijlidmaatschap CDA op

Sywert van Lienden zegt partijlidmaatschap CDA op

DEN HAAG (ANP) - Sywert van Lienden zegt na "goed onderling overleg" zijn lidmaatschap van het CDA op. Dat hebben Van Lienden en het partijbestuur samen bekendgemaakt. De opiniemaker is in opspraak geraakt door een omstreden mondkapjesdeal waarmee hij miljoenen euro's verdiende, terwijl hij steeds had gezegd de maskers voor zorgpersoneel "om niet" te hebben geleverd.

Van Lienden zei onlangs dat hij details over de omstreden deal gemeld had bij de integriteitscommissie van het CDA. Dat blijkt niet te kloppen. Hij sprak er wel over met een vertrouwenscommissie in het kader van zijn mogelijke kandidatuur voor de Tweede Kamerverkiezingen, die hij overigens introk voordat een besluit werd genomen over de kandidatenlijst.

Maar omdat dit proces vertrouwelijk was, werd die informatie niet breder in de partij gedeeld. Volgens de verklaring verkeerde Van Lienden zelf in de veronderstelling dat hij zijn melding wel bij het juiste loket had gedaan. Het partijbestuur gaat daarbij uit van zijn "goede intenties".

Onnodige afleiding

Het ministerie van Volksgezondheid doet nader onderzoek naar de mondkapjesdeal. Door op te stappen hoopt Van Lienden te voorkomen dat de partij daarbij betrokken wordt. "Het geeft onnodige afleiding", legt hij uit. "Gezien de moeilijke periode waarin het CDA zich momenteel bevindt, vind ik het verstandiger dat de partij al haar aandacht en energie besteedt aan de toekomst van de christendemocratie", zegt hij in de verklaring.

Op het onderzoek naar de mondkapjesdeal wil Van Lienden nog niet vooruitlopen. Wel houdt hij de mogelijkheid open om daarna weer lid te worden van de partij. "Laten we nu eerst de feiten afwachten", aldus Van Lienden. Als "de complexe onderzoeken" klaar zijn wil hij "graag in gesprek met het CDA over de toekomst". Hij wilde niet ingaan op de vraag of hij bereid is de winst die hij heeft gemaakt terug te betalen, zoals een meerderheid van de Tweede Kamer graag zou zien.

Bedankje

Het CDA sluit het bericht over het vertrek van Van Lienden af met een bedankje voor "het vrijwilligerswerk dat hij in 2020 verricht heeft voor de vereniging".

De circa 40 miljoen mondkapjes die de opiniemaker en zijn zakenpartners leverden, zijn overigens nooit gebruikt.

Meer uit Binnenland

Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

28 minuten geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond naar het Midden-Oosten om daar reizigers op te halen die zijn gestrand door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Hij zei niet naar welk land het vliegtuig gaat. In de regio zijn vermoedelijk duizenden Nederlanders gestrand.

30 minuten geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

45 minuten geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

46 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

47 minuten geleden
1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

1 uur geleden
Meer gestrande Nederlanders in Midden-Oosten bellen alarmcentrale

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.

2 uur geleden