Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Systeem niet perfect, maar zo blijft voetballerij op gang'

'Systeem niet perfect, maar zo blijft voetballerij op gang'

ZEIST (ANP) - Testen, testen en nog eens testen. Het is voor de voetballers de afgelopen maanden routine geworden. Met duidelijke protocollen en een uitvoerig testprogramma kan de voetballerij in coronatijd toch doorgaan, al leidt het soms tot verwarrende situaties.

"Het is nooit een perfect systeem, twijfels houd je altijd", zegt Edwin Goedhart, het hoofd medische zaken van de KNVB. "Die moeten we met elkaar accepteren om de boel op gang te houden. Dit is de best beschikbare optie, we moeten het hiermee doen. Voetballers zijn een unieke groep, niemand wordt vaker getest dan zij. Het lijkt of die positieve gevallen schering en inslag zijn, maar dat komt omdat we zo enorm veel testen. Het voordeel is dat je snel weet of iemand geïnfecteerd is. Het nadeel is dat we soms dit soort 'grensgevallen' hebben. Ja, die krijgen we er gratis bij", aldus Goedhart, die daarmee doelt op de problemen die PSV en Ajax al ondervonden voor Europese uitwedstrijden. Beide clubs hadden te maken met spelers die positief testten, omdat ze mogelijk nog rondlopen met restmateriaal van eerdere besmettingen.

"We weten natuurlijk nog weinig van de gevolgen van het coronavirus op de lange termijn", aldus de bondsarts. "We adviseren de clubs om besmette spelers goed te laten uitzieken en eerst een hartfilmpje te maken voordat ze terugkeren op het veld. Sommige spelers voelen niets als ze besmet zijn, het merendeel heeft toch wel lichte klachten. We nemen dit heel serieus, zoals iedere virusinfectie. Je kan niet zeggen: het is maar een griepje. Nee, dit is een vervelend beestje. Sommige spelers hebben na een besmetting nog wekenlang vermoeidheidsklachten. Maar de meesten herstellen goed en snel."

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

11 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

11 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

11 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

11 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

13 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

13 uur geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.

13 uur geleden