Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Systeem niet perfect, maar zo blijft voetballerij op gang'

'Systeem niet perfect, maar zo blijft voetballerij op gang'

ZEIST (ANP) - Testen, testen en nog eens testen. Het is voor de voetballers de afgelopen maanden routine geworden. Met duidelijke protocollen en een uitvoerig testprogramma kan de voetballerij in coronatijd toch doorgaan, al leidt het soms tot verwarrende situaties.

"Het is nooit een perfect systeem, twijfels houd je altijd", zegt Edwin Goedhart, het hoofd medische zaken van de KNVB. "Die moeten we met elkaar accepteren om de boel op gang te houden. Dit is de best beschikbare optie, we moeten het hiermee doen. Voetballers zijn een unieke groep, niemand wordt vaker getest dan zij. Het lijkt of die positieve gevallen schering en inslag zijn, maar dat komt omdat we zo enorm veel testen. Het voordeel is dat je snel weet of iemand geïnfecteerd is. Het nadeel is dat we soms dit soort 'grensgevallen' hebben. Ja, die krijgen we er gratis bij", aldus Goedhart, die daarmee doelt op de problemen die PSV en Ajax al ondervonden voor Europese uitwedstrijden. Beide clubs hadden te maken met spelers die positief testten, omdat ze mogelijk nog rondlopen met restmateriaal van eerdere besmettingen.

"We weten natuurlijk nog weinig van de gevolgen van het coronavirus op de lange termijn", aldus de bondsarts. "We adviseren de clubs om besmette spelers goed te laten uitzieken en eerst een hartfilmpje te maken voordat ze terugkeren op het veld. Sommige spelers voelen niets als ze besmet zijn, het merendeel heeft toch wel lichte klachten. We nemen dit heel serieus, zoals iedere virusinfectie. Je kan niet zeggen: het is maar een griepje. Nee, dit is een vervelend beestje. Sommige spelers hebben na een besmetting nog wekenlang vermoeidheidsklachten. Maar de meesten herstellen goed en snel."

Meer uit Voetbal

Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

36 minuten geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

2 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

7 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

19 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

19 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

19 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

19 uur geleden