
Syrische leider Al-Sharaa in Parijs voor eerste bezoek aan Europa
PARIJS (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft voor het eerst sinds hij aan de macht is gekomen een reis gemaakt naar Europa. Hij is in Parijs voor een ontmoeting met de Franse president Emmanuel Macron en hoopt te praten over het schrappen van sancties tegen Syrië.
Al-Sharaa en zijn Hayat Tahrir al-Sham (HTS) wisten eind vorig jaar de dictator Bashar al-Assad te verdrijven en maakten daarmee een einde aan de burgeroorlog. In het Westen werd positief gereageerd op de machtswisseling, maar de laatste weken zijn er ook zorgen over oplaaiend geweld. Milities die banden hebben met regeringstroepen raken geregeld in conflict met druzen en alawieten, de minderheid waartoe Assad behoorde.
Macron hoopt door Al-Sharaa te ontvangen de nieuwe Syrische machthebbers te helpen om een stabiel land op te bouwen, stelt een functionaris van de Franse president. Minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot zei dat de Fransen Al-Sharaa gaan vragen om harder op te treden tegen geweldplegers.
Meer uit Buitenland
DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
9 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
12 uur geleden