Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrisch regeringsleger verliest controle over stad Hama

Syrisch regeringsleger verliest controle over stad Hama

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Syrische regeringsleger heeft de controle over de stad Hama verloren. Rebellen zijn de stad na hevige gevechten binnengedrongen en de militairen hergroeperen zich buiten de stad, aldus het leger. De militairen doen dat "om burgerlevens te sparen en gevechten in de stad te voorkomen".

De rebellen zeggen dat ze districten van de stad hebben ingenomen en honderden gedetineerden uit een gevangenis hebben vrijgelaten. Het veroveren van Hama geldt als een nieuwe overwinning voor de rebellen. Zij begonnen ruim een week geleden een offensief in het noordwesten van Syrië en wisten opvallend snel Aleppo, de tweede stad van Syrië, in te nemen. Het regeringsleger trok zich toen ook terug.

Hama was tijdens de Syrische burgeroorlog nog niet eerder in handen van rebellen gevallen. De verovering van de stad kan de weg vrijmaken voor een verdere opmars naar Homs, een belangrijk knooppunt tussen de dichtstbevolkte regio's van Syrië.

Het regeringsleger zei korte tijd later ook twee "vijandige drones" uit de lucht te hebben geschoten boven de hoofdstad Damascus. Het is niet bekend van wie de drones afkomstig waren. De stad wordt ook regelmatig onder vuur genomen door Israël.

Meer uit Buitenland

VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

18 minuten geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

1 uur geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

1 uur geleden
VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

1 uur geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

2 uur geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

2 uur geleden