Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrisch regeringsleger verliest controle over stad Hama

Syrisch regeringsleger verliest controle over stad Hama

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Syrische regeringsleger heeft de controle over de stad Hama verloren. Rebellen zijn de stad na hevige gevechten binnengedrongen en de militairen hergroeperen zich buiten de stad, aldus het leger. De militairen doen dat "om burgerlevens te sparen en gevechten in de stad te voorkomen".

De rebellen zeggen dat ze districten van de stad hebben ingenomen en honderden gedetineerden uit een gevangenis hebben vrijgelaten. Het veroveren van Hama geldt als een nieuwe overwinning voor de rebellen. Zij begonnen ruim een week geleden een offensief in het noordwesten van Syrië en wisten opvallend snel Aleppo, de tweede stad van Syrië, in te nemen. Het regeringsleger trok zich toen ook terug.

Hama was tijdens de Syrische burgeroorlog nog niet eerder in handen van rebellen gevallen. De verovering van de stad kan de weg vrijmaken voor een verdere opmars naar Homs, een belangrijk knooppunt tussen de dichtstbevolkte regio's van Syrië.

Het regeringsleger zei korte tijd later ook twee "vijandige drones" uit de lucht te hebben geschoten boven de hoofdstad Damascus. Het is niet bekend van wie de drones afkomstig waren. De stad wordt ook regelmatig onder vuur genomen door Israël.

Meer uit Buitenland

Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

8 minuten geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

33 minuten geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

3 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

3 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

5 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

7 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

15 uur geleden