Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Syrisch regeringsleger verliest controle over stad Hama

Syrisch regeringsleger verliest controle over stad Hama

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Syrische regeringsleger heeft de controle over de stad Hama verloren. Rebellen zijn de stad na hevige gevechten binnengedrongen en de militairen hergroeperen zich buiten de stad, aldus het leger. De militairen doen dat "om burgerlevens te sparen en gevechten in de stad te voorkomen".

De rebellen zeggen dat ze districten van de stad hebben ingenomen en honderden gedetineerden uit een gevangenis hebben vrijgelaten. Het veroveren van Hama geldt als een nieuwe overwinning voor de rebellen. Zij begonnen ruim een week geleden een offensief in het noordwesten van Syrië en wisten opvallend snel Aleppo, de tweede stad van Syrië, in te nemen. Het regeringsleger trok zich toen ook terug.

Hama was tijdens de Syrische burgeroorlog nog niet eerder in handen van rebellen gevallen. De verovering van de stad kan de weg vrijmaken voor een verdere opmars naar Homs, een belangrijk knooppunt tussen de dichtstbevolkte regio's van Syrië.

Het regeringsleger zei korte tijd later ook twee "vijandige drones" uit de lucht te hebben geschoten boven de hoofdstad Damascus. Het is niet bekend van wie de drones afkomstig waren. De stad wordt ook regelmatig onder vuur genomen door Israël.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

4 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

5 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

6 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

7 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

7 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

7 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden