Symbolische start voor Kruittoren
THOLEN - Inmiddels zijn er al zo'n honderd heipalen de grond ingestampt, maar wethouder Peter Hoek heeft afgelopen week de eerste 'symbolische' paal de grond in mogen slaan. Daarmee is de bouw van de Kruittoren officieel van start gegaan en dat was voor de toekomstige bewoners een feestelijk momentje.
Zo feestelijk is het niet altijd geweest rondom de ontwikkelingen van de Kruittoren. Al meer dan vier jaar wordt er met de gemeente Tholen gesproken over de plannen voor de nieuwe woontoren die de Vestetuin moet verbinden met de Thoolse binnenstad. "Maar ik ben blij dat ik jullie vandaag mag verwelkomen", stelde Martijn van Sabben, directeur van aannemingsbedrijf Fraanje, tegenover de vele toekomstige bewoners van de Kruittoren. "Het heeft even geduurd, maar we kunnen eindelijk starten met de bouw. We hebben diverse hobbels moeten nemen, waaronder ook een aantal gerechtelijke procedures, maar we zijn er altijd in blijven geloven."
Planning
De plan van de Kruittoren bestaat uit zeven zogenaamde Kadewoningen met daarnaast 19 torenappartementen en 9 stadsappartementen. "Daarvan is inmiddels al meer dan zeventig procent verkocht en we verwachten de rest ook snel te verkopen nu daadwerkelijk gestart is met de bouw", stelt Van Sabben. Voor omwonenden is het op dit moment echter even geen pretje. Het heien van de palen maakt een enorm lawaai in de buurt, maar binnen twee weken verwacht Martijn van Sabben klaar te zijn met het heien. "Daarna gaan we de boel verder opbouwen, maar voor het gebouw helemaal klaar is zijn we toch wel een jaar verder", stelt Van Sabben. Uiteindelijk hoopt hij volgend jaar voor de zomervakantie de woningen op te kunnen leveren.
Bewoners
"Een aantal jaar geleden had ik dat nooit voor mogelijk gehouden", stelt ook wethouder Peter Hoek. Hij nam de toekomstige bewoners kort mee in de geschiedenis van het traject. "Uiteindelijk hebben we ontwikkelaars uitgedaagd om met een goed plan te komen en Fraanje heeft destijds terecht gewonnen. Het is een prachtig ontwerp en zorgt voor een mooie aansluiting van de VesteTuin op de binnenstad. Daarmee is een verpauperd bedrijventerrein straks omgevormd tot een jonge en hippe woonwijk." Dat is volgens de wethouder niet alleen te danken aan het lef dat Fraanje heeft getoond, maar ook de toekomstige bewoners hebben volgens hem lef getoond. "U durfde aan boord te stappen, u had geduld en daarom is dit vooral uw moment."
Ontwikkeling
Volgens de wethouder worden er op korte termijn ook in het plan VesteTuin nog 24 woningen bijgebouwd. "En er lopen gesprekken voor de laatste ontwikkelingen bij de Plint." De wethouder verwacht dan ook dat in 2020 het gehele gebied klaar is.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse is officieel een rijksmonument. Met deze monumentale status krijgt het voormalige dorpshuis maximale bescherming en blijft het behouden voor toekomstige generaties. Dinsdag werd het monumentenschildje uitgereikt.
12 uur geledenSINT-ANNALAND - Een automobilist is vrijdagochtend met een auto in de sloot beland aan de Kleine Dijk bij Sint-Annaland. Mogelijk werd de bestuurder tijdens het rijden onwel. Het slachtoffer is volgens een woordvoerder van de politie met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geledenOUD-VOSSEMEER - De Provincie Zeeland begint op 11 januari 2027 met de aanleg van de nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer. De weg wordt een nieuwe schakel in de N656 en moet het dorp rustiger en veiliger maken. De werkzaamheden duren naar verwachting tot 1 oktober 2027.
18 uur geledenTHOLEN - Aan de Kreeftenstraat in Tholen is dinsdagmiddag de vernieuwde speeltuin officieel geopend. De speeltoestellen en de ondergrond waren aan verbetering toe. Bij de herinrichting kreeg ook inclusief spelen extra aandacht.
21 uur geledenTHOLEN - Op vrijdag 16 oktober om 20.00 uur verzorgt organist Rien Donkersloot een concert op het gerestaureerde Van Dam-orgel van de Grote Kerk in Tholen. Het concert vormt de afsluiting van een serie van drie concerten die werd georganiseerd naar aanleiding van de succesvolle restauratie van het monumentale instrument.
1 dag geledenTHOLEN - Actiegroep Tholen in Verzet houdt vanavond vanaf 19.00 uur een vrouwenmars door de stad. De groep wil daarmee een signaal afgeven dat vrouwen en meisjes zich overal vrij en veilig moeten kunnen voelen.
1 dag geledenTHOLEN - Het Volwassenenfonds Sport & Cultuur betaalt de contributie of het lesgeld voor Tholenaren met weinig te besteden. Dit jaar deden 23 inwoners mee. Tijdens de Week van de Armoede vraagt het fonds extra aandacht voor deze hulp
1 dag geleden