Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sydney viert nieuwjaar toch met omstreden vuurwerk

Sydney viert nieuwjaar toch met omstreden vuurwerk

SYDNEY (ANP) - Australië heeft het nieuwe jaar toch ingeluid met het beroemde vuurwerk van Sydney. Veel Australiërs wilden de show deze keer overslaan, omdat grote delen van het land in lichterlaaie staan.

De rook van tal van grote natuurbranden stelt veel Australiërs al voor genoeg luchtwegproblemen, betoogden de initiatiefnemers van een petitie die een kwart miljoen handtekeningen verzamelden. Bovendien zou Australië het geld nu wel beter kunnen gebruiken. Het vuurwerkspektakel boven de haven en het vermaarde operagebouw van Sydney kost volgens The Sydney Morning Herald ruim 4 miljoen euro.

De premier, de deelstaatpremier en de burgemeester verdedigden de afgelopen dagen het besluit van de stad om de show toch te laten doorgaan. Er is de autoriteiten veel aan gelegen toeristen niet af te schrikken. De brandweer maakte een uitzondering op het verbod dat van kracht is om vuur te maken.

De bosbranden in Australië woeden sinds oktober, met name in het zuidoosten. Alleen al in de deelstaat van Sydney is een gebied zo groot als België afgebrand.

Meer uit Buitenland

Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

1 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

2 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

3 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

3 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

3 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

6 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

9 uur geleden