Sydney viert nieuwjaar toch met omstreden vuurwerk
SYDNEY (ANP) - Australië heeft het nieuwe jaar toch ingeluid met het beroemde vuurwerk van Sydney. Veel Australiërs wilden de show deze keer overslaan, omdat grote delen van het land in lichterlaaie staan.
De rook van tal van grote natuurbranden stelt veel Australiërs al voor genoeg luchtwegproblemen, betoogden de initiatiefnemers van een petitie die een kwart miljoen handtekeningen verzamelden. Bovendien zou Australië het geld nu wel beter kunnen gebruiken. Het vuurwerkspektakel boven de haven en het vermaarde operagebouw van Sydney kost volgens The Sydney Morning Herald ruim 4 miljoen euro.
De premier, de deelstaatpremier en de burgemeester verdedigden de afgelopen dagen het besluit van de stad om de show toch te laten doorgaan. Er is de autoriteiten veel aan gelegen toeristen niet af te schrikken. De brandweer maakte een uitzondering op het verbod dat van kracht is om vuur te maken.
De bosbranden in Australië woeden sinds oktober, met name in het zuidoosten. Alleen al in de deelstaat van Sydney is een gebied zo groot als België afgebrand.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
48 minuten geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
11 uur geleden