Swapfiets gooit tegen 2025 geen fietsonderdelen meer weg
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse scale-up Swapfiets wil zijn fietsen tegen 2025 volledig circulair hebben gemaakt. Dat betekent concreet dat alle onderdelen van de fietsen van het bedrijf aan het einde van hun levensduur worden hergebruikt. Voor materialen waar dat niet mogelijk is, is tegen die tijd een andere duurzame oplossing gevonden.
Swapfiets wil een verdere verduurzamingsslag maken door fietsonderdelen te repareren, hergebruiken, opknappen en recyclen. Het populairste model van Swapfiets in Europa, de Deluxe 7 is volgens het bedrijf al voor 88 procent circulair.
Momenteel geldt al voor alle rubberonderdelen dat er niets bij het afval belandt. De uitdaging om volledig circulair te worden zit hem volgens het bedrijf vooral in het eventuele hergebruik van zadels en remkabels. Daarnaast krijgt het bedrijf nog een hele klus om af te stappen van bepaalde grondstoffen, zoals mineralen die in smeer worden gebruikt.
Vijftig steden
Het bedrijf dat in 2014 werd opgericht heeft inmiddels meer dan 220.000 klanten. Een jaar geleden waren dat er nog 100.000. De fietsen met de herkenbare blauwe voorbanden zijn in Nederland in meer dan vijftig steden beschikbaar. Bij Swapfiets betaal je een vast bedrag per maand voor een fiets. Bij een defect, zoals een lekke band, wordt het rijwiel binnen een dag gerepareerd op een locatie naar keuze.
In enkele markten biedt Swapfiets ook al opvouwbare steps en elektrische bromfietsen aan. Ook voor deze vervoersmiddelen geldt een abonnementsvorm.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
19 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
1 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.
1 uur geleden