Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Swapfiets gooit tegen 2025 geen fietsonderdelen meer weg

Swapfiets gooit tegen 2025 geen fietsonderdelen meer weg

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse scale-up Swapfiets wil zijn fietsen tegen 2025 volledig circulair hebben gemaakt. Dat betekent concreet dat alle onderdelen van de fietsen van het bedrijf aan het einde van hun levensduur worden hergebruikt. Voor materialen waar dat niet mogelijk is, is tegen die tijd een andere duurzame oplossing gevonden.

Swapfiets wil een verdere verduurzamingsslag maken door fietsonderdelen te repareren, hergebruiken, opknappen en recyclen. Het populairste model van Swapfiets in Europa, de Deluxe 7 is volgens het bedrijf al voor 88 procent circulair.

Momenteel geldt al voor alle rubberonderdelen dat er niets bij het afval belandt. De uitdaging om volledig circulair te worden zit hem volgens het bedrijf vooral in het eventuele hergebruik van zadels en remkabels. Daarnaast krijgt het bedrijf nog een hele klus om af te stappen van bepaalde grondstoffen, zoals mineralen die in smeer worden gebruikt.

Vijftig steden

Het bedrijf dat in 2014 werd opgericht heeft inmiddels meer dan 220.000 klanten. Een jaar geleden waren dat er nog 100.000. De fietsen met de herkenbare blauwe voorbanden zijn in Nederland in meer dan vijftig steden beschikbaar. Bij Swapfiets betaal je een vast bedrag per maand voor een fiets. Bij een defect, zoals een lekke band, wordt het rijwiel binnen een dag gerepareerd op een locatie naar keuze.

In enkele markten biedt Swapfiets ook al opvouwbare steps en elektrische bromfietsen aan. Ook voor deze vervoersmiddelen geldt een abonnementsvorm.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

13 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

14 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

14 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

17 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

18 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

19 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

20 uur geleden