Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SVV: al 70 jaar meer dan een bejaardenclub

SVV: al 70 jaar meer dan een bejaardenclub

Jos Hommel (72) is de trotse voorzitter van de voormalige Anbo en huidige Senioren Vereniging Vosmeer (SVV) die deze week maar liefst 70 jaar bestaat. 

Jos Hommel stond aan de wieg van de SVV, die ontstond na regionale problemen met de Anbo. “Dat was een hele toestand en ik heb destijds het huidige bestuur geadviseerd op allerlei vlakken. Toen de Anbo echt ophield te bestaan werd mij gevraagd of ik mee wilde helpen om te kijken wie van de 190 leden mee over wilden naar de SVV. Het bleek een gouden greep, want binnen de kortste keren hadden we 342 leden. Zelfs zo’n dertig van buiten het dorp. Sindsdien zorgt de SVV echt voor de leefbaarheid hier op het dorp. Jongeren worden lid om pa en ma of zelfs opa en oma te ondersteunen en genieten zo ook van de gezelligheid. Bij sommige activiteiten zijn er zeker zo’n 120 mensen en dan zit ik zo verschrikkelijk te genieten achter mijn bestuurstafel. Dan glim ik van trots, dat mag je best weten.” Jos besteedt dagelijks een uur of vier aan werk voor de seniorenvereniging. “Ik krijg zulke mooie reacties dat het dankbaar werk is. De mooiste herinnering? Ik heb tijdens een ledenactie eens een Roemeense inwoner van het dorp gevraagd of hij lid wilde worden. Zijn reactie was: ‘Jos, dat vind ik een enorme eer.’ Daar kreeg ik toch wel koude kriebeltjes van. Van dit soort dingen krijg ik de energie om me zo in te zetten voor deze mooie dorpsvereniging. De mensen uit huis en bij elkaar krijgen, daar doe ik het voor.”

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Pim van de Klundert: ‘Ik word er blij van als mijn klant blij is’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN/WOENSDRECHT -  Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Pim van de Klundert van Sirocco Personal Bikes.

15 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het Praetuusje in Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

18 uur geleden
Politie onderzoekt vermoedelijk drugslab na grote brand aan Campweg

SINT PHILIPSLAND - De politie gaat zaterdag onderzoek doen bij het vermoedelijke drugslab aan de Campweg. Nadat er vrijdag een grote brand was uitgebroken in een loods naast een woning, ontdekten hulpdiensten dat het vermoedelijk ging om een drugslab. De politie is een onderzoek gestart en roept eventuele getuigen op om zich te melden.

1 dag geleden
Clarissa Geelhoed-van Veen voorgedragen als nieuwe griffier van Tholen

THOLEN - De gemeente Tholen krijgt mogelijk een nieuw gezicht in de raad. De werkgeverscommissie heeft Clarissa Geelhoed-van Veen voorgedragen als nieuwe griffier. Als de gemeenteraad instemt met haar benoeming, treedt zij op 15 oktober in dienst.

1 dag geleden
Mogelijk drugslab in schuur Sint Philipsland waar eerder grote brand uitbrak

SINT PHILIPSLAND - In de schuur aan de Campweg waar eerder op de avond een zeer grote brand uitbrak is vermoedelijk een drugslab aangetroffen. gaat. Door de omvang van de brand is er veel schade ontstaan. De politie doet onderzoek naar de oorzaak en omstandigheden.Op dit moment is niet bekend of er iemand is aangehouden voor betrokkenheid bij het drugslab. Brandweerlieden zijn met veel materiaal ter plaatse om na te blussen. Dit zal nog geruime tijd in beslag nemen. Wanneer de situatie het toelaat zullen agenten onderzoek doen in het pand. Over de omvang van het lab kan de politie nog geen mededelingen doen.

2 dagen geleden
Forse uitslaande brand in loods aan Campweg in Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - In een loods aan de Campweg in Sint Philipsland is vrijdagmiddag een forse brand uitgebroken. De brand zorgt voor grote rookontwikkeling die in wijde omgeving goed zichtbaar is.

2 dagen geleden
Thoolse schatkist groeit richting 100 miljoen euro, grote investeringen wachten

THOLEN - De gemeente Tholen sluit het jaar 2025 af met een positief saldo van ruim 7,3 miljoen euro. De schatkist van de gemeente loopt daarmee op tot bijna 100 miljoen euro. Het overschot geeft ruimte om projecten in de toekomst naar voren te halen. Wel moet de gemeente volgend jaar één miljoen euro uit haar spaarpot halen om de begroting voor 2027 in balans te houden.

2 dagen geleden