SVV: al 70 jaar meer dan een bejaardenclub
Jos Hommel (72) is de trotse voorzitter van de voormalige Anbo en huidige Senioren Vereniging Vosmeer (SVV) die deze week maar liefst 70 jaar bestaat.
Jos Hommel stond aan de wieg van de SVV, die ontstond na regionale problemen met de Anbo. “Dat was een hele toestand en ik heb destijds het huidige bestuur geadviseerd op allerlei vlakken. Toen de Anbo echt ophield te bestaan werd mij gevraagd of ik mee wilde helpen om te kijken wie van de 190 leden mee over wilden naar de SVV. Het bleek een gouden greep, want binnen de kortste keren hadden we 342 leden. Zelfs zo’n dertig van buiten het dorp. Sindsdien zorgt de SVV echt voor de leefbaarheid hier op het dorp. Jongeren worden lid om pa en ma of zelfs opa en oma te ondersteunen en genieten zo ook van de gezelligheid. Bij sommige activiteiten zijn er zeker zo’n 120 mensen en dan zit ik zo verschrikkelijk te genieten achter mijn bestuurstafel. Dan glim ik van trots, dat mag je best weten.” Jos besteedt dagelijks een uur of vier aan werk voor de seniorenvereniging. “Ik krijg zulke mooie reacties dat het dankbaar werk is. De mooiste herinnering? Ik heb tijdens een ledenactie eens een Roemeense inwoner van het dorp gevraagd of hij lid wilde worden. Zijn reactie was: ‘Jos, dat vind ik een enorme eer.’ Daar kreeg ik toch wel koude kriebeltjes van. Van dit soort dingen krijg ik de energie om me zo in te zetten voor deze mooie dorpsvereniging. De mensen uit huis en bij elkaar krijgen, daar doe ik het voor.”
Meer uit Tholen
THOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.
19 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Woningcorporatie Stadlander heeft een nieuwe datum vastgesteld voor de inloopavond over de sloop van acht woningen in de Bou Kooijmanstraat in Oud-Vossemeer. De bijeenkomst is nu op maandagavond 19 januari in dorpshuis De Vossenkuil.
21 uur geledenSINT-ANNALAND - Een medewerker van Schutse Zorg Tholen is geschorst vanwege signalen van seksueel grensoverschrijdend gedrag bij twee bewoners. Dit bevestigt Tonja Nortier, strategisch adviseur bij de zorgorganisatie, aan het Reformatorisch Dagblad.
23 uur geledenTHOLEN - De prijzen voor benzine en diesel zijn sinds de jaarwisseling verder gestegen. Na de accijnsverhoging per 1 januari liepen de brandstofprijzen in korte tijd opnieuw op.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De datum voor de wielerronde van Oud-Vossemeer is bekend: het wielerspektakel vindt plaats op zaterdag 14 maart. Dat maakte het wielercomité deze week bekend. Het dorp maakt zich op voor alweer de 77e editie van dit volksfeest.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Toneelvereniging Sint Joseph Oud-Vossemeer speelt binnenkort de hilarische klucht 'Jubileumhotel' van Ray Cooney, in een bewerking van John Lanting, die zijn carrière hiermee afsloot.
1 dag geledenTHOLEN - John Geurts, voorzitter van het Humanistisch Verbond Rotterdam Rijnmond, geeft op woensdag 14 januari een lezing in de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap in Tholen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is vrij toegankelijk; een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.
2 dagen geleden