Surrealistische kennismaking met Kapelle voor Fons Naterop
KAPELLE - Volop zijn nieuwe gemeente Kapelle ontdekkend, gooide de uitbraak van het coronavirus de agenda van waarnemend burgemeester Fons Naterop totaal om. “De kennismaking verloopt anders dan ik me had voorgesteld”, vertelt Naterop woensdag. “Maar ik zie door de situatie inmiddels ook positieve ontwikkelingen ontstaan.”
Zo’n twee weken lang kon de nieuwe waarnemend burgemeester kennismaken met Kapelle zoals hij dat voor ogen had. De ambtenaren in het gemeentehuis ontmoeten, hadden schudden met inwoners en ondernemers en praten met gemeenteraadsleden en de wethouders. “Dan ineens valt het coronavirus als een deken over Nederland heen. Surrealistisch”, zegt Naterop.
Geschrapt
Door de maatregelen die het kabinet heeft genomen om de verspreiding van het virus in Nederland zoveel mogelijk te beperken, werken bijvoorbeeld ambtenaren thuis en is de gemeenteraadsvergadering geschrapt. “Gelukkig zijn er geen dringende zaken op het moment.”
Het college van burgemeester en wethouders vergadert voorlopig nog wel. En iedere dag bespreekt de burgemeester de laatste ontwikkelingen rondom het coronavirus.
Knel
Het is snel schakelen voor Naterop, in zijn nieuwe functie en in een nieuwe omgeving die hij, wonend in het Noord-Brabantse Babyloniënbroek, nog niet op zijn duimpje kent. “Ik sta nog wat op afstand, en dat is best vervelend. Ik merk wel dat de mensen in Kapelle enorm betrokken zijn. Velen komen in actie, zoals de kerken die diensten schrappen en proberen die op een andere manier te organiseren. Chapeau. Die eigen verantwoordelijkheid wordt goed opgepakt. Wel is er een kleine groep mensen die zich ontredderd voelt. Het is belangrijk dat we naar hen omkijken. Bijvoorbeeld de vrijwilligers van Cederhof zetten zich al in voor deze kwetsbare mensen. Dat is pure klasse.”
De gemeente staat klaar voor de inwoners en ondernemers, zegt Naterop. “Ik neem bijvoorbeeld contact op met ondernemers en organisaties die in de knel dreigen te raken.”
Appèl
De maatregelen om de verspreiding van het virus in te dammen, hebben verstrekkende gevolgen, maar zijn noodzakelijk, benadrukt Naterop. “Ik doe een appèl op de Kapellenaren voor “sociale onthouding”, het minimaliseren van sociale contacten. Alles staat – terecht – in het teken van het temmen van het virus en het beschermen van de kwetsbare mensen.” Toch omkijken naar elkaar, en kwetsbare mensen in het bijzonder, kan dan onder meer via de telefoon en mail en door boodschappen of een maaltijd in de tuin te zetten.
Zorgen
“De kennismaking verloopt niet zoals ik had gedacht, maar ik zie dat Kapellenaren vanuit hun hart mooie initiatieven opzetten. We zitten allemaal in hetzelfde schuitje, maar kijken wel naar elkaar om. Maar ik maak me ook zorgen. Hoe gaat de corona-uitbraak zich verder ontwikkelen? Hoe houden mensen deze situatie vol? Als vijftig tot zestig procent van de bevolking het virus gaat krijgen, hoop ik dat een piek in nieuwe besmettingen afvlakt door de sociale onthouding.” Dat is het scenario dat het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) samen met andere deskundigen schetst in hun adviezen aan het kabinet. “We staan als overheden pal achter het RIVM en de wetenschap. Daarin moeten we vertrouwen hebben.”
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.
2 maanden geledenYERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.
2 maanden geledenHANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers.
2 maanden geledenKrabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.
2 maanden geledenYERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.
2 maanden geledenKAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
2 maanden geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
2 maanden geleden