Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Suriname vraagt Nederland om steun bij aanpak wateroverlast

Suriname vraagt Nederland om steun bij aanpak wateroverlast

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering heeft Nederland om hulp gevraagd bij de aanpak van de overstromingsproblemen waar Suriname al enkele maanden mee te maken heeft. Dat heeft de Surinaamse ambassadeur Rajendre Khargi aan het ANP bevestigd. Hij overlegt nog over de vraag hoe de Nederlandse hulp er uit moet gaan zien.

Een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat maandag weten dat Nederland in nauw overleg staat met Suriname "om te kijken waar en hoe we het beste kunnen helpen". Volgens Buitenlandse Zaken heeft Suriname aan meerdere landen hulp gevraagd. "Daarom is het van belang dat de Nederlandse hulp op de actuele vraag wordt afgestemd. Dat proces is op dit moment gaande."

De Surinaamse president Chan Santokhi heeft eind mei zeven van de tien Surinaamse districten tot rampgebied verklaard, om de kans op hulp vanuit de internationale gemeenschap te vergroten. Twee- tot driehonderd gezinnen hebben hulp nodig omdat hun huizen onder water staan en omdat hun oogsten geheel verloren zijn. Andere bewoners van het rampgebied zijn tijdelijk naar hogere gebieden gegaan of bij familie ingetrokken.

Hulpverlening

In 2006, toen Suriname ook met zware overstromingen te maken had, bood het Nederlandse leger steun. Een transportschip van de Koninklijke Marine was toen tien dagen actief in het rampgebied.

Brazilië, Venezuela en Japan hebben de afgelopen tijd al hulp verleend, onder meer door de inzet van helikopters en het leveren van voedselpakketten, tenten en andere hulpgoederen. Ook het Caribbean Disaster Emergency Management Agency is in actie gekomen. Het Nationaal Coördinatie Centrum voor Rampenbeheersing (NCCR) heeft de bedrijven die in de Surinaamse wateren naar olie zoeken om hulp gevraagd. Suriname zelf heeft zijn het leger, de brandweer, de politie en de hulporganisatie Medische Zending ingeschakeld.

Grote hoeveelheid regen

De wateroverlast die nu al bijna drie maanden duurt, is het gevolg van de grote hoeveelheden regen die Suriname de afgelopen tijd te verwerken heeft gekregen. Het gebrekkige onderhoud aan afwateringskanalen maakt het extra moeilijk om het vele water snel af te voeren. Deskundigen hebben aangegeven dat de hevige regen nog wel tot augustus kan aanhouden.

Meer uit Binnenland

Oekraïners in Nederland: Laat Russen betalen, niet EU-burgers

DEN HAAG (ANP) - De stichting Oekraïners in Nederland is blij dat de EU 90 miljard euro leent om Oekraïne uit geldnood te helpen, maar had gehoopt dat het geld uit bevroren Russische tegoeden zou komen. "Het is vrij misplaatst dat Europeanen nu moeten opdraaien voor de schade die Rusland in Oekraïne aanricht", vindt zegsman Oleksandr Tomashchuk.

1 minuut geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar rond deze tijd

DEN HAAG (ANP) - Er is meer illegaal vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar rond deze tijd, is te zien in de Vuurwerkbarometer van het OM. Het gaat dit jaar tot nu toe om 86.702 kilo. Vorig jaar ging het in dezelfde week om 80.616 kilo verboden vuurwerk.

2 minuten geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

29 minuten geleden
Partner doodgestoken Rotterdammer legt zich neer bij tbs-vonnis

SCHIPHOL (ANP) - De partner van de 32-jarige Rotterdammer die om het leven kwam bij de mesaanval aan de voet van de Erasmusbrug, "legt zich neer" bij het vonnis van de rechtbank. Die veroordeelde Ayoub M. (23) uit Amersfoort vrijdag tot tbs met dwangverpleging en legde hem geen celstraf op voor het vermoorden van de man die er aan het skaten was.

49 minuten geleden
Inmiddels 6 verdachten opgepakt voor steekpartij school Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Inmiddels zijn er zes verdachten aangehouden voor een steekincident op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer, meldt een politiewoordvoerder. Eerder werd gemeld dat er één verdachte was opgepakt. Bij het incident raakte een persoon gewond.

55 minuten geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

1 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs met voorwaarden in grote zedenzaak Enkhuizen

ALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft de 28-jarige Winston A. uit Enkhuizen vrijdag vijf jaar cel en tbs met voorwaarden opgelegd voor het misbruiken van negentien minderjarigen. A. deed zich online voor als meisje en liet de slachtoffers voor de camera ontuchtige handelingen plegen. Omdat hij de beelden opnam, is hij ook schuldig aan het maken van kinderporno, oordeelde de rechtbank. Verder werd bij hem "een grote hoeveelheid" kinderporno aangetroffen die hij had gedownload en is A. schuldig aan de verkrachting van een 13-jarige jongen.

1 uur geleden