
Suriname versoepelt coronamaatregelen, behalve in het oosten
PARAMARIBO (ANP) - De coronamaatregelen in Suriname worden verder versoepeld. Zo zal het uitgaansverbod met twee uur ingekort worden en mag een aantal bedrijven de deuren weer openen. Dit heeft vicepresident Ashwin Adhin zondagavond in een toespraak bekendgemaakt.
De versoepeling is mogelijk omdat de Surinaamse gezondheidsautoriteiten de situatie in het grootste deel van het land onder controle hebben. Alleen in het oosten is de situatie minder goed beheersbaar. Daar blijven alle regels gelden, aldus Adhin.
De scholen zullen gedeeltelijk weer open gaan. In eerste instantie gaat het alleen om de examenklassen. Niet alle ouders zijn het hier mee eens, maar het belang van een diploma weegt zwaar. Daarom is dit besluit genomen, zei Adhin.
De versoepeling geldt voor een aantal specifieke sectoren en groepen zoals religieuze groeperingen, de horecasector, kappers, sportscholen en casino’s. Deze bedrijven en organisaties moeten wel voorzorgsmaatregelen nemen. Dat gebeurt in overleg met het Nationaal Covid-19 Management Team.
Contactsporten, zoals voetbal, basketbal en gevechtsporten zijn nog niet toegestaan. Ook discotheken, nachtclubs, dancings en bordelen blijven gesloten. Het verbod op samenscholing van meer dan vijf mensen blijft verder van kracht.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Dorothy Shea, heeft Iran gewaarschuwd dat het "niet mag escaleren. Elke Iraanse aanval, direct of indirect, op Amerikanen of Amerikaanse bases zal worden beantwoord met verwoestende vergeldingsmaatregelen." Shea zei dit in een spoedvergadering van de Veiligheidsraad van de VN over de Amerikaanse aanvallen op Iran van zondagochtend vroeg.
2 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - De ingangen van tunnels die leiden naar een voorraad van Irans hoogverrijkt uranium op de nucleaire site in Isfahan zijn geraakt door de nachtelijke aanval van de Verenigde Staten. Dat laat het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) weten in een verklaring.
2 uur geledenCHERSON (ANP/RTR) - Bij een Russische raketaanval op een militair trainingskamp in de zuidelijke Oekraïense regio Cherson zijn drie doden gevallen, meldt het Oekraïense leger. Ook vielen elf gewonden. Meer slachtoffers zouden zijn voorkomen door een waarschuwingssysteem.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël is dichter bij het bereiken van zijn oorlogsdoelen in Iran gekomen door het Amerikaanse bombardement op nucleaire installaties. Dat laat premier Benjamin Netanyahu zondagavond weten in een persconferentie.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - Door een zelfmoordaanslag op een Grieks-orthodoxe kerk in Damascus zijn minstens twintig doden gevallen, meldt het Syrische ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 52 mensen gewond. Eerder spraken hulpdiensten van minstens vijftien doden.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische luchtmacht heeft in de 48 uur voorafgaand aan het Amerikaanse bombardement op Iran meerdere luchtafweersystemen van dat land uitgeschakeld. Dat gebeurde op verzoek van de Amerikanen, zeggen Amerikaanse en Israëlische bronnen tegen nieuwssite Axios.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een zelfmoordaanslag op een Grieks-orthodoxe kerk in Damascus is een nog onbekend aantal dodelijke slachtoffers gevallen, melden Syrische staatsmedia. "Een zelfmoordterrorist heeft een explosievengordel laten ontploffen in de Sint-Eliaskerk in de wijk Dwelaa in Damascus", aldus de staatstelevisie. Veiligheidstroepen hebben de omgeving afgezet.
4 uur geleden