Suriname verscherpt maatregelen na stijging coronabesmettingen
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname zijn de coronamaatregelen woensdag opnieuw verzwaard. Dit is nodig om het snel stijgende aantal besmettingen de kop in te drukken, aldus de regering. Maandag besloot de regering al om de avondklok en het samenscholingsverbod aan te scherpen. Dinsdag waren er 26 nieuwe gevallen, terwijl er in het afgelopen weekend 25 nieuwe besmettingen werden vastgesteld.
Minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin vindt het belangrijk om snel te handelen zodra het aantal positieve gevallen opvallend stijgt. Daarom heeft de regering besloten met ingang van woensdag het uitgaansverbod in het weekend vanaf 19.00 uur tot 05.00 uur te laten gelden. Op de andere dagen gaat het om 21.00 uur in. De afgelopen weken, toen het aantal besmettingen per dag nog op een hand te tellen was, mochten de Surinamers tot 23.00 uur op straat.
Een andere maatregel is dat alle evenementen voorlopig zijn opgeschort. Restaurants mogen alleen open zijn voor het afhalen van eten. Het aantal vluchten van en naar Nederland was al beperkt en staat nog op twee per week.
De regering zal de controle op het uitgaans- en samenscholingsverbod opvoeren. Ook komen er controles op de wegen van en naar gebieden waar goud wordt gewonnen. Een deel van de besmettingen van de afgelopen dagen werd vastgesteld bij Braziliaanse goudzoekers. De regering is ook van plan de verplichte thuisquarantaine scherper te controleren. Dit speelt vooral bij reizigers die voor de feestdagen vanuit Nederland naar Suriname zijn gekomen. Zij zijn verplicht zeven dagen in quarantaine te gaan. De autoriteiten worstelen echter al maanden met het probleem van de controle hierop.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
27 minuten geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
2 uur geleden