Suriname verscherpt maatregelen na stijging coronabesmettingen
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname zijn de coronamaatregelen woensdag opnieuw verzwaard. Dit is nodig om het snel stijgende aantal besmettingen de kop in te drukken, aldus de regering. Maandag besloot de regering al om de avondklok en het samenscholingsverbod aan te scherpen. Dinsdag waren er 26 nieuwe gevallen, terwijl er in het afgelopen weekend 25 nieuwe besmettingen werden vastgesteld.
Minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin vindt het belangrijk om snel te handelen zodra het aantal positieve gevallen opvallend stijgt. Daarom heeft de regering besloten met ingang van woensdag het uitgaansverbod in het weekend vanaf 19.00 uur tot 05.00 uur te laten gelden. Op de andere dagen gaat het om 21.00 uur in. De afgelopen weken, toen het aantal besmettingen per dag nog op een hand te tellen was, mochten de Surinamers tot 23.00 uur op straat.
Een andere maatregel is dat alle evenementen voorlopig zijn opgeschort. Restaurants mogen alleen open zijn voor het afhalen van eten. Het aantal vluchten van en naar Nederland was al beperkt en staat nog op twee per week.
De regering zal de controle op het uitgaans- en samenscholingsverbod opvoeren. Ook komen er controles op de wegen van en naar gebieden waar goud wordt gewonnen. Een deel van de besmettingen van de afgelopen dagen werd vastgesteld bij Braziliaanse goudzoekers. De regering is ook van plan de verplichte thuisquarantaine scherper te controleren. Dit speelt vooral bij reizigers die voor de feestdagen vanuit Nederland naar Suriname zijn gekomen. Zij zijn verplicht zeven dagen in quarantaine te gaan. De autoriteiten worstelen echter al maanden met het probleem van de controle hierop.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
54 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".
5 uur geleden