Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse president komt langs bij premier Rutte

Surinaamse president komt langs bij premier Rutte

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in meer dan tien jaar komt er een Surinaamse president langs in Den Haag. President Chan Santokhi spreekt met demissionair premier Mark Rutte over het verder aanhalen van de banden. Het bezoek stond al voor eerder dit jaar gepland, maar werd vanwege de coronacrisis uitgesteld.

Suriname verkeert in een economische en financiƫle crisis. Santokhi hoopt op hulp van Nederland bij het oplossen van de problemen. Hij erfde een land in crisis van zijn voorganger Desi Bouterse, die in Nederland wordt gezocht wegens drugshandel.

De betrekkingen zijn sterk verbeterd sinds Santokhi vorig jaar aantrad. Er zijn ambassadeurs uitgewisseld, ministers bezoeken elkaars landen weer, er wordt gesproken over samenwerking op Defensiegebied en Nederland helpt Suriname met het bestrijden van de coronacrisis.

Rutte ontvangt Santokhi voor een werklunch. Daar wordt gesproken over zaken als landbouw, de rechtstaat, financieel beleid en bestrijding van het coronavirus. Ook andere ministers van Suriname en Nederland schuiven aan bij de werklunch. Eerder op de dag ontvangt de koning Santokhi voor een audiƫntie.

Donderdag staat een gesprek van Santokhi met de Tweede Kamer op de agenda. De Kamer nam begin dit jaar nog een motie aan waarin de wordt gepleit voor een staatsbezoek van de koning dit jaar aan de voormalige kolonie.

Meer uit Binnenland

Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.

11 minuten geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

1 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

1 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

1 uur geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

1 uur geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

1 uur geleden
Politie in Breda bekogeld met molotovcocktails

BREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.

1 uur geleden