Supporterscollectief positief over voetbalduels zonder politie
DEN HAAG (ANP) - Het Supporterscollectief Nederland denkt dat de meeste voetbalwedstrijden "zonder of met weinig politie-inzet" kunnen worden gespeeld. Het collectief reageerde positief op het verloop van de duels NAC Breda - Ajax en FC Twente - Sparta, die dit weekend zonder politie werden gespeeld. "Dit bewijst wat wij al wisten", zei woordvoerder Matthijs Keuning.
"De beeldvorming is vaak anders, maar bij de meeste voetbalwedstrijden is de politie-inzet niet nodig", weet het Supporterscollectief. "Het is erg fijn dat dit tijdens het afgelopen weekend bevestigd werd. Dit kan wat ons betreft vaker zo. Helaas is de politie soms nodig, omdat er zo nu en dan een kleine groep is die aandacht behoeft. Maar de rest van de supporters wil gewoon genieten van een leuke middag of avond."
Bij een voetbalwedstrijd is de thuisspelende club verantwoordelijk voor de veiligheid in het stadion. De politie is verantwoordelijk voor de veiligheid op straat en komt alleen in actie in het stadion als er een grootschalig probleem is. De politie was afgelopen weekend afwezig in Breda en Enschede door een protestactie in het kader van het vroegpensioen voor politiemedewerkers.
"We hopen dat ze er snel uitkomen, want het is prettig als er politie present is als er iets zou gebeuren. Maar het was fijn om te laten zien dat het met weinig of geen politie-inzet ook kan", aldus het Supporterscollectief.
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
6 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
14 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
19 uur geleden