Supporters van PEC Zwolle door politie uit Deventer begeleid
DEVENTER (ANP) - De politie in Deventer heeft zaterdag een confrontatie weten te voorkomen tussen supporters van voetbalclubs PEC Zwolle en Go Ahead Eagles. Daarbij zijn supporters van PEC Zwolle door de politie uit Deventer begeleid.
De supporters van PEC Zwolle kwamen uit Duitsland en waren volgens de politie in een bus onderweg naar een amateurvereniging, waar supporters van Go Ahead Eagles aanwezig waren. De politie controleerde de bus, waarna inzittenden naar buiten kwamen en zich meteen agressief gedroegen. Er volgde "een korte en heftige" confrontatie met de agenten. Hierbij werden "over en weer klappen uitgedeeld", aldus een woordvoerster van de politie.
De agenten begeleidden de bus vervolgens de stad uit. In Raalte werd de bus alsnog gecontroleerd, waarbij drank, een zakmes en drugs werden gevonden. Er zijn geen boetes uitgedeeld of aanhoudingen verricht. Wel zegt de politie de "mogelijkheid met betrekking tot het opleggen van bestuurlijke maatregelen te verkennen". De identiteit van de 36 personen in de bus zijn bekend bij de politie.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Bij een steekpartij aan de Oude Stadsgracht in het centrum van Eindhoven zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee personen gewond geraakt. De twee mannen zijn naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De brand in het woonzorgcentrum in Tilburg is onder controle. De brandweer inspecteert het complex de Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan en verricht metingen, meldde de veiligheidsregio rond 19.00 uur. Door de brand raakten vier mensen gewond, van wie drie zwaargewond. Volgens de veiligheidsregio lijkt het erop dat de brand begon in een meterkast.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.
14 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.
16 uur geledenTEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.
18 uur geledenTEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.
18 uur geleden