Supporters van PEC Zwolle door politie uit Deventer begeleid
DEVENTER (ANP) - De politie in Deventer heeft zaterdag een confrontatie weten te voorkomen tussen supporters van voetbalclubs PEC Zwolle en Go Ahead Eagles. Daarbij zijn supporters van PEC Zwolle door de politie uit Deventer begeleid.
De supporters van PEC Zwolle kwamen uit Duitsland en waren volgens de politie in een bus onderweg naar een amateurvereniging, waar supporters van Go Ahead Eagles aanwezig waren. De politie controleerde de bus, waarna inzittenden naar buiten kwamen en zich meteen agressief gedroegen. Er volgde "een korte en heftige" confrontatie met de agenten. Hierbij werden "over en weer klappen uitgedeeld", aldus een woordvoerster van de politie.
De agenten begeleidden de bus vervolgens de stad uit. In Raalte werd de bus alsnog gecontroleerd, waarbij drank, een zakmes en drugs werden gevonden. Er zijn geen boetes uitgedeeld of aanhoudingen verricht. Wel zegt de politie de "mogelijkheid met betrekking tot het opleggen van bestuurlijke maatregelen te verkennen". De identiteit van de 36 personen in de bus zijn bekend bij de politie.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
35 minuten geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
42 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
9 uur geleden